با بهترین و جامع ترین مطالب روز دنیا ، همراه شما هستیم .

کرم کارامل – Crème caramel – آموزش طرز تهیه کرم کارامل خوشمزه

کرم کارامل - Crème caramel - آموزش طرز تهیه کرم کارامل خوشمزه
0 56

آموزش طرز تهیه کرم کارامل ( Crème caramel )  خوشمزه و خانگی :

کرم کارامل اصالتا فرانسوی بوده و قدمت زیادی در آشپزی فرانسوی دارد . پایه این کرم نوعی کرم کاسترد است که لایه ای از شکر کارامل شده روی آن قرار میگیرد . طعم کرم و شکر کارامل شده واقعا تجربه ای رویاییست .این تجربه را از دست ندهید .

زمان آماده سازی و پخت کرم کارامل :

  • زمان آماده سازی : 15 دقیقه
  • زمان پخت کرم کارامل : 15 دقیقه
  • برای تعداد : 5 نفر

مواد لازم جهت تهیه کرم کارامل :

  • شکر : 1 پیمانه
  • شیر : 2 پیمانه
  • خامه : 2 پیمانه
  • تخم مرغ : 8 عدد
  • نمک : 1 قاشق مرباخوری
  • پودر وانيل : 1 قاشق مرباخوری
کرم کارامل - Crème caramel
کرم کارامل – Crème caramel

طرز تهیه کرم کارامل :

1- فر را تا 325 درجه فارنهایت (165 درجه سانتی گراد) گرم كنید.

2- نصف پیمانه شكر را داخل ظرف فر کم عمقی بریزید و در طبقه بالایی فر به مدت 5 دقیقه روی حرارت ملایم بگذارید. لبه قالب را با دستگیره بگیرید و در حالیكه شكر در حال ذوب شدن و تغییر رنگ به زرد است، آن را به طرفین حركت دهید. وقتی كه شكر كاملاً ذوب شد و تبدیل به مایعی طلایی مایل به قهوه ای شد،کارامل حاضر است. کارامل را از فر بیرون بیاورید و آن را كنار بگذارید.

3- شیر و خامه را در یک ماهی تابه بریزید و ماهی تابه را روی شعله ملایم قرار دهید. به آرامی هم بزنید و صبر كنید تا حباب های كوچكی در اطراف ماهی تابه ظاهر شوند، ماهی تابه را از روی حرارت بردارید.

4- تخم مرغها را در کاسه بزرگ بشکنید باقیمانده شكر، نمك و وانیل را اضافه نمایید و هم بزنید تا كاملا مخلوط شوند. مخلوط شیر داغ را به آرامی به مخلوط تخم مرغ اضافه نمایید و با یک همزن به سرعت هم بزنید.

کرم کارامل - Crème caramel
کرم کارامل – Crème caramel

5- قالب های کم عمق مورد نظر خود را کمی چرب نمایید ( اگر می خواهید از یک قالب استفاده نمایید یک قالب کم عمق و پهن استفاده نمایید) کارامل را داخل ظرف فر بریزید تا به اندازه یک سانتیمتر بالا بیاید. مخلوط کرم را داخل قالب روی کارامل بریزید و تا به اندازه 5 سانتی متر بالا بیاید.

6- قالب را در یک ظرف آب جوش قرار دهید و ظرف را به مدت 45 دقیقه در فر حرارت دهید.دقت کنید که کرم کارامل حتما باید به صورت بن ماری(حرارت غیر مستقیم) و داخل فر پخته شود .

7- با یك كارد تیز در وسط کرم فرو كنید باید چیزی به كارد نچسبد و مایع کرم سفت شده باشد و گرنه چند دقیقه دیگر در فر بگذارید. قالب کرم کارمل را از ظرف آب جوش بیرون بیاورید .

8- برای خارج كردن کرم کارامل از قالب یك چاقو بردارید و كارامل را از دور دیواره قالب ببرید. بشقاب سرو را بصورت واژگون روی قالب بگذارید. قالب و بشقاب را برعكس نمایید طوری كه بشقاب در زیر قرار بگیرد قالب را تكان دهید تا كرم باید به آرامی روی بشقاب بیفتد.

9- کرم کارامل را در یخچال قرار دهید . تا کاملا خنک شود و سپس سرو نمایید .

کرم کارامل - Crème caramel
کرم کارامل – Crème caramel

نکات مهم برای تهیه کرم کارامل :

1- کرم کارامل حتما باید سرد شود و سپس سرو شود زیرا در حالت گرم بوی ضحم تخم مرغ آزار دهنده است .

2- دقت کنید که کارامل مدت زیادی در فر نماند زیرا سفت شدت و بعد از برگرداندن روی دیواره آن سوراخ سوراخ میشود و طعم آن نیز تغییر میکند.

3- کرم کارامل دسر سنگینی است پس دقت نمایید که بعد از غذاهای سبک تر آن را سرو نمایید .

4- برای ضحم گیری بهتر می توانید پوست یک لیمو را رنده کرده و به مواد اضافه نمایید .

 

کرم کارامل – Crème caramel – آموزش طرز تهیه کرم کارامل خوشمزه
5 (100%) 1 vote

Video:

نظر شما چیه ؟

avatar