با بهترین و جامع ترین مطالب روز دنیا ، همراه شما هستیم .

خمیر جادویی برای پیراشکی و پیتزای خانگی

خمیر جادویی برای پیراشکی و پیتزای خانگی
0 256

خمیر جادویی

یکی از فوق العاده ترین تجربه های آشپزی من کار با این خمیر جادویی و همه کاره بود که بافت فوق العاده ای دارد و بعد از پخت بسیار ترد است.

با این دستورالعمل تقریبا 20 عدد پیراشکی میتونید تهیه کنید .

خمیر جادویی برای پیراشکی و پیتزای خانگی
خمیر جادویی برای پیراشکی و پیتزای خانگی

مواد لازم برای تهیه ی خمیرپیراشکی یا خمیر پیتزا

  • آرد ۳ لیوان
  • خمیر مایه ۳ قاشق چایخوری
  • تخم مرغ ۱ عدد
  • شیر یا آب ۱ لیوان با شیر خیلی بهتر میشه
  • روغن ۶ قاشق غذاخوری
  • نمک ۱ قاشق چایخوری
  • شکر ۴ قاشق چایخوری

طرز تهیه خمیر جادویی

۱- خمیر مایه ، شیر ولرم ( شیر گرمی که دست را نسوزاند ) و 1 قاشق چایخوری شکر را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید سپس 5 – 10 دقیقه کناری قرار دهید تا خمیر مایه عمل کند ( کف کند ).

۲- تخم مرغ ، باقی مانده شکر ، روغن و نمک را داخل کاسه دیگری بریزید و مخلوط کنید تا یکدست شوند ، خمیر مایه را با چند قاشق آرد را مخلوط کنید و به مواد تخم مرغی اضافه کنید ، کمی هم بزنید تا مواد ترکیب شوند سپس باقی مانده آرد را اضافه کنید.

۳- پس از مخلوط کردن مواد را با دست ترکیب کنید تا خمیر جمع شود ، روی سطح کار ارد بپاشید و خمیر را روی سطح کار قرار دهید ، خمیر را 10 دقیقه ورز دهید ( مکرر روی سطح کار بکوبید و باز کنید ) ، آنقدر ورز دهید تا خمیر نرم و لطیفی بدست بیاید.

۴- داخل کاسه ای را چرب کنید و خمیر را داخل کاسه قرار دهید ، روی خمیر را بپوشانید و در جای گرمی 1 ساعت استراحت دهید تا حجم خمیر 2 برابر شود ، پس از آماده شدن پف خمیر را با فشار دست بگیرید.

**ورز دادن و استراحت خمیر بسیار مهم است.

۵- این خمیر بسیار خوش دست بوده و کار با آن بسیار راحت است ، بافت و ماندگاری خوبی دارد و میتوانید تا چند روز در یخچال و داخل کیسه فریزر بسته بندی و نگهداری اش کنید.

نکته :این خمیر بسیار ترد و سبک است و مناسب برای انواع غذاها ، پیراشکی ، کلوچه ،نان صبحانه ، نان شکم پر ، پیتزا و … است ، حتی میتوانید آن را در روغن سرخ کنید ، این خمیر جادویی خمیری همه کاره است.

خمیر جادویی برای پیراشکی و پیتزای خانگی
5 (100%) 1 vote

Video:

نظر شما چیه ؟

avatar