با بهترین و جامع ترین مطالب روز دنیا ، همراه شما هستیم .

حدیث فولادوند – Hadis Fooladvand – بیوگرافی حدیث فولادوند به همراه عکس

حدیث فولادوند - Hadis Fooladvand - بیوگرافی حدیث فولادوند به همراه عکس
0 104

بیوگرافی حدیث فولادوند-Hadis Fooladvand:

  • نام: حدیث فولادوند
  • زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر
  • تولد: ۲۰ دی ۱۳۵۶ (۴۰ سال) تهران، ایران
  • پیشه: هنرپیشه
  • سال‌های فعالیت: از ۱۳۷۸ تاکنون
  • همسر(ها): رامبد شکرابی (۱۳۸۹-اکنون)
  • مدرک تحصیلی: کاردانی معماری

حدیث فولادوند (متولد ۲۰ دی ۱۳۵۶ – تهران) هنرپیشه سینما، تلویزیون و تئاتر ایران است.ایشان اصالتا از ایل  بزرگ بختیاری باب ممی‌وند چهارلنگ طایفه فولادوند می‌باشند.

حدیث فولادوند - Hadis Fooladvand
حدیث فولادوند – Hadis Fooladvand

زندگی هنری حدیث فولادوند:

حدیث فولادوند فعالیت هنری را از کودکی آغاز کرد، در دوازده سالگی زیر نظر گلاب آدینه آموزش دید و در نمایش «گل‌های دوستی» روی صحنهرفت.

حدیث فولادوند برای اولین بار نقش کوتاهی را در فیلم دست‌های آلوده به کارگردانی سیروس الوند بازی کرد و بدین ترتیب اولین حضورش را در سینما در سال ۱۳۷۸ اعلام نمود.

حدیث فولادوند - Hadis Fooladvand
حدیث فولادوند – Hadis Fooladvand

حدیث فولادوند که پس از گرایش به هنرهای مختلف از جمله موسیقی و نقاشی اکنون خود را در بازیگری موفق می‌دید یک سال بعد از اولین تجربه خود، در فیلم سینمایی مارال به کارگردانی مهدی صباغ‌زاده هنرنمایی کرد.

همچنین درخشش حدیث فولادوند در تلویزیون با بازی در سریال تلویزیونی سریال گمگشته آغاز شد.

حدیث فولادوند - Hadis Fooladvand
حدیث فولادوند – Hadis Fooladvand

حدیث فولادوند هم‌چنین در مجموعه‌های تلویزیونی سال‌های خاکستری، دیوار شیشه‌ای، معصومیت از دست رفته بازی کرده‌است. وی علاوه بر آن در نمایش مده آ نیز نقش‌آفرینی نموده‌است.

حدیث فولادوند و همسرش - Haids Fooladvand
حدیث فولادوند و همسرش – Haids Fooladvand

ازدواج حدیث فولادوند:

حدیث فولادوند در سال ۱۳۸۹ به ازدواج رامبد شکرابی درآمد.

حدیث فولادوند تا کنون بازی‌های قابل قبولی ارائه داده و باعث مطرح شدن وی بین مخاطبان تلویزیون و سینما شده‌است. فولادوند در اوایل بازیگری در سینما بیشتر در ژانرهای درام، جدی و اجتماعی ظاهر می‌شد و داشت به ستارهٔ آن روزها تبدیل می‌شد.

حدیث فولادوند با اکران فیلمهای غزل، همکلاس، رز زرد و کما، بر سر زبان‌ها افتاد. اما با بازی در فیلم شاخه گلی برای عروس مسیر بازیگری را تغییر داد و در فیلمهای کمدی دیگری مثل کلاهی برای باران، چشمک، افراطی‌ها، داماد خجالتی، دزدان خیابان جردن حضور پیدا کرد.

حدیث فولادوند - Hadis Fooladvand
حدیث فولادوند – Hadis Fooladvand

گویا حدیث فولادوند عرصه طنز را ترجیح داد. اما در تلویزیون روند گذشته را ادامه داد و در فیلمهای تلویزیونی و تله فیلم‌های زیادی که مضمون اجتماعی داشتند ایفای نقش کرد.

مصاحبه ی اختصاصی با حدیث فولادوند و رامبد شکرآبی:

حدیث فولادوند - Hadis Fooladvand
حدیث فولادوند – Hadis Fooladvand

در میان هنرمندان حدیث فولادوند و رامبد شکرآبی 2 بازیگر جوان سینما و تلویزیون یک سال و چند ماهی است که زندگی مشترک خود را آغاز کرده اند.

حدیث فولادوند و رامبد شکرآبی در ساری زندگی می کنند و زمانی که ما برای انجام گفت و گو با حدیث فولادوند تماس گرفتیم قول داد که در اولین سفرشان به تهران مهمان ما باشند.

ما خواستیم آنها از نقشی که در زندگی خود به عنوان همسر ایفا می کنند، برایمان بگویند و این که هنر بازیگری در زندگی مشترک شان چه نقشی دارد و چقدر در تصمیم گیری ها و رفتارهای اجتماعی و شخصی شان تاثیرگذار بوده است.

خانم حدیث فولادوند یادم هست که پیش از ازدواج در مصاحبه ای با یکی از نشریات گفته بودید که قصد ازدواج ندارید، چطور شد که تصمیم تان تغییر کرد؟

بله، این تغییر تصمیم در درجه اول به علت همکار بودن با رامبد شکرآبی بود که باعث شد از او شناخت صحیح و درستی پیدا کنم.

ما هر دو، سال ها با هم همکار بودیم، اما نکته اصلی و اساسی این ازدواج عشق و علاقه ای بود که نسبت به هم داشتیم و ما را به اتفاقی خوب در زندگی یعنی ازدواج رساند.

به دلیل زمان طولانی این همکاری مسلما شناخت خوبی نسبت به هم پیدا کرده بودیم؛ البته نه شناخت سطحی بلکه شناختی عمیق.

حدیث فولادوند - Hadis Fooladvand
حدیث فولادوند – Hadis Fooladvand

آقای شکرآبی! حدیث فولادوند چه ویژگی هایی داشت که او را به عنوان شریک زندگی تان انتخاب کردید؟

همان طور که حدیث گفت عشق و علاقه ای که بین ما وجود داشت و شناختی که از یکدیگر به دست آورده بودیم باعث شد به انتخاب یکدیگر پاسخ مثبت بدهیم.

البته بعد از داستان عشق و علاقه به تفاهم اخلاقی رسیدیم و فهمیدیم که می توانیم با هم زیر یک سقف زندگی کنیم و مشکلات را با یکدیگر حل و فصل کنیم. همه این نکات باعث ازدواج من و حدیث شد.

یعنی شما 2 نفر از عشق و علاقه متقابل به درک متقابل و تفاهم رسیدید؟

:بله.

حدیث فولادوند - Hadis Fooladvand
حدیث فولادوند – Hadis Fooladvand

به نظر شما حدیث فولادوند همسر آرام و صبوری است؟

بله. صددرصد همین طور است. بالاخره زندگی با رامبد شکرآبی صبوری بسیاری می خواهد [می خندد]. من مجموعه ای از صفات خوب را در حدیث دیدم. صفاتی که مکمل شخصیت من خواهد بود.

اگرچه نمی توان هر خصوصیت اخلاقی را تک به تک توضیح داد، اما در کلیت من و حدیث کامل کننده یکدیگر هستیم، اما بیشتر از همه اینها صبر و صداقت حدیث دوست داشتنی است.

حدیث فولادوند: البته من کلا شخصیت آرامی دارم، اما بعضی وقت ها به شدت شیطنت هایم اوج می گیرد و مدام حرف می زنم.

با زوج های دیگر بازیگر در ارتباط هستید؟

شکرآبی:بله. مثلا با امین حیایی و همسرش نیلوفر خوش خلق ارتباط خانوادگی داریم. البته چون در شمال کشور زندگی می کنیم این ارتباطات بسیار کمرنگ شده است.

حدیث فولادوند - Hadis Fooladvand
حدیث فولادوند – Hadis Fooladvand

رامبد شکرآبی به عنوان یک مرد ایرانی، تعصب و غیرت خاصی نسبت به همسرش و کارهایش دارد؟

غیرت! کلمه غیرت شاید در قدیم معنای این چنینی داشت، اما من به آن می گویم علاقه. البته نه من، همه انسان ها درگیر این قضیه هستند. قدیم ها به این نوع برخورد در خانم ها حسادت گفته می شد و در آقایان غیرت.

شاید علاقه به شکل نادرست باعث آزار و اذیت شخص شود، ولی واقعیتش عشق و علاقه و اهمیت دادن به طرف مقابل است.

حدیث فولادوند - Hadis Fooladvand
حدیث فولادوند – Hadis Fooladvand

در چند کار با یکدیگر همبازی بودید ؟

حدیث فولادوند : قبل از ازدواج یک مجموعه تلویزیونی و… .
شکرآبی:قبل از ازدواج یک سینمایی، یک سریال و در سه، چهار کار تله فیلم با یکدیگر همکار بودیم.

و بعد از ازدواج؟

شکرآبی:بعد از ازدواج حدود چهار تله فیلم با هم کار کردیم که در یکی از آنها من نقش همسر حدیث را بازی کرده ام.

حس این بازی مطمئنا با بازی های قبل از ازدواج تان متفاوت بوده است؟

حدیث فولادوند: نه. در این تله فیلم… .
شکرآبی:بگذار من بگویم. من در این تله فیلم نقش یک همسر بد را بازی کردم. البته یک تله فیلم هم قبل از ازدواج داشتیم که در آن زوجی بودیم که خانواده بسیار خوب و منسجمی داشتند.

رامبد شکرآبی و حدیث فولادوند - Hadis Fooladvand
رامبد شکرآبی و حدیث فولادوند – Hadis Fooladvand

تله فیلمی که نقش یک همسر بد را بازی کرده اید هنوز پخش نشده است؟

شکرآبی:خیر. هنوز پخش نشده است. «بازی سرنوشت» نام دارد. همه شخصیت های این کار مثبت هستند و تنها من نقش منفی دارم.
حدیث فولادوند: البته در این تله فیلم شوهر بدی برای من نیست، داماد بدی برای خانواده است [می خندد].

تا به حال با یکدیگر دعوا هم کرده اید؟

شکرآبی:نه به آن صورت. ممکن است بین ما اختلافی پیش بیاید و قطعا این اختلافات در میان اغلب زن و شوهرها وجود دارد؛ چون من تجربه ازدواج را فقط یک بار داشته ام [می خندد].

نمی خواهم خودمان را چشم بزنم یا از خودمان تعریف و تمجید کنم، اما مساله ای که وجود دارد و دوستان و نزدیکان می گویند این است که ازدواج ما را اتفاق خوبی می دانند. این را هم در نظر بگیرید که ما تازه اول راهیم. من دوستانی را می بینم که بعد از 20 سال زندگی مشترک از هم جدا شده اند.

حدیث فولادوند: رامبد در همه حال سعی می کند رعایت مرا بکند و من هم تا جایی که امکان داشته باشد رعایت حال او را می کنم [می خندد]، اما اگر بخواهم جدی بگویم رامبد نیمه گمشده زندگی من بود که به او رسیدم.

پرستو صالحی و حدیث فولادوند - Hadis Fooladvand
پرستو صالحی و حدیث فولادوند – Hadis Fooladvand

در منزل عصبانی هم می شوید؟

شکرآبی:در منزل… .

بگذارید خانم فولادوند بگوید.

حدیث فولادوند: هیچ وقت ندیده ام که رامبد خیلی عصبانی بشود. من دیر عصبانی می شوم اما اگر بشوم خیلی بد عصبانی می شوم.

منتقد کارهای یکدیگر هم هستید؟

حدیث فولادوند:بله بسیار.

شکرآبی:زندگی حرفه ای ما از زندگی شخصی مان تفکیک شده است. در انتخاب کارهایمان از یکدیگر راهنمایی می گیریم و زور و اجبار در زندگی مان معنایی ندارد که اگر من شریک زندگی توام باید این کار را انجام دهی و یا من دلم نمی خواهد که چنین و چنان کنی… هیچ وقت به این شکل نبوده است. ما در همه چیز شریک زندگی هم هستیم و این شریک بودن شناخت ما را نسبت به هم بیشتر می کند.

حدیث فولادوند - Hadis Fooladvand
حدیث فولادوند – Hadis Fooladvand

چرا شمال کشور (ساری) را برای زندگی انتخاب کردید؟

شکرآبی:به خاطر خیلی از مسائل. آب و هوای معتدل، عدم ترافیک، بهار زیبا، پاییز و زمستان بسیار خوب و… ما اهل شمال نیستیم، اما مردم آنجا نیز ما را به خوبی پذیرفته اند. از مزیت های دیگر این شهر مسیر بسیار نزدیک آن به تهران است.

مراسم ازدواج شما چطور برگزار شد؟

شکرآبی:متأسفانه پدر من چند سالی است که کسالت شدیدی دارد؛ دیابت دارد و به همین دلیل بینایی خود را از دست داده است. به همین دلیل مراسم ازدواج ما بسیار خودمانی برگزار شد با یک جشن خیلی کوچک… .

حدیث فولادوند:و با حضور بستگان نزدیک؛ چون پدر خود را در کودکی از دست داده ام واقعا پدرشوهرم را خیلی دوست دارم و رابطه خوبی نیز با او دارم. حتی کارهایی را که می خواهد انجام بدهد و به کسی نمی گوید به من می گوید تا برایش انجام دهم.

حدیث فولادوند - Hadis Fooladvand
حدیث فولادوند – Hadis Fooladvand

در طول زندگی هنری تان تا به حال به شهرت هم فکر کرده اید؟

حدیث فولادوند:در حال حاضر خیر. چون بعد از این همه سال دیگر مردم چهره مرا می شناسند. من بیشتر به پیشرفت در کار فکر می کنم تا شهرت. هیچ وقت هم مغرور نشده ام، اما در مقطعی از زمان بسیار از این شهرت لذت می بردم. در حال حاضر شهرت اصلا دغدغه ام نیست و به آن فکر نمی کنم.

شما در طول این مصاحبه از زندگی مشترک بسیار شیرین صحبت کردید، به نظرتان چرا پایه های زندگی برخی از زوج های هنرمند بعد از مدتی سست می شود؟

شکرآبی:به عقیده من وقتی یک بازیگر در قالب یک شخصیت قرار می گیرد، اما نمی تواند از آن شخصیت و نقشش خارج شود، این اختلاف ها به وجود می آید.

منظورتان چیست؟

شکرآبی:واضح است. شما نقشی را بازی می کنید و دیالوگ هایی می گویید. از آنجا که اغلب موضوعات کارهای مختلف و شخصیت هایش دچار مقوله عشق و تشکیل خانواده هستند، برخی از بازیگران دیگر نمی توانند از این نقش خلاص شوند که البته این موضوع را زمانی متوجه می شوند که دیگر دیر شده است.

البته وقتی نسبت به طرف مقابلت شناخت کافی داشته باشی این اختلاف ها در زندگی ات به وجود نمی آید.

حدیث فولادوند:اول این که این مساله برای خیلی ها وجود دارد، اما چون بازیگران شناخته شده ترند وقتی در مورد آنها این اتفاق می افتد بیشتر سروصدا می کند، اما برخی مواقع باید نیمه پر لیوان را هم ببینیم. چرا از زوج هایی که موفق و خوشبخت زندگی می کنند حرفی نزنیم؟

نکته بعدی این که نباید به ازدواج سطحی نگاه کرد. بعضی ها با یک بار همکار شدن عاشق می شوند؛ حتی در دانشگاه و محل کار هم برای مردم عادی این مساله پیش می آید.

حدیث فولادوند - Hadis Fooladvand
حدیث فولادوند – Hadis Fooladvand

به سنت ها هم پایبند هستید؟

شکرآبی:صددرصد. من بسیار سنتی هستم. پیشینه ها را دوست دارم. سنت را خیلی دوست دارم.

ساده زیستی را می پسندید یا اهل تجملات هستید؟

حدیث فولادوند:خیلی اهل تجملات نیستم. ترجیح می دهم ساده باشم.

بزرگ ترین نقطه مشترک شما چیست؟

شکرآبی:فکر می کنم صداقت است. هر دوی ما با یکدیگر صادق هستیم. چیزی را از هم پنهان نمی کنیم و به هم دروغ نمی گوییم.
فولادوند:البته به جز صداقت هم درک متقابل است.

ما همدیگر را به خوبی می فهمیم. به نظر من بعد از این نکته ها محبت هم نکته ای اساسی است. اگر در زندگی مشترک صداقت و درک متقابل باشد، اما محبت وجود نداشته باشد، پایه های زندگی سست می شود؛ چون محبت به زندگی رنگ و بو می دهد.

حدیث فولادوند - Hadis Fooladvand
حدیث فولادوند – Hadis Fooladvand

آقای شکرآبی در منزل آشپزی هم می کند؟

حدیث فولادوند:بله، خیلی هم دستپخت خوبی دارد و و وقتی آشپزی می کند من بسیار خوشحال می شوم.

گالری تصاویر حدیث فولادوند:

فیلمهایی که حدیث فولادوند در آنها نقش‌آفرینی کرده به شرح زیر است:

سینمایی 

سالعنوانکارگردان
۱۳۹۵تتل و راز صندوقچهوحید گلستان
۱۳۸۹داماد خجالتیآرش معیریان
۱۳۸۹دزدان خیابان جردنوحید اسلامی
۱۳۸۸افراطی‌هاجهانگیر جهانگیری
۱۳۸۶چشمکجهانگیر جهانگیری
۱۳۸۶شب حوراشهاب ملت خواه
۱۳۸۵کلاهی برای بارانمسعود نوابی
۱۳۸۴گاهی واقعیرامین لباسچی
۱۳۸۴هدف اصلیقدرت‌الله صلح‌میرزایی
۱۳۸۳شاخه گلی برای عروسقدرت‌الله صلح‌میرزایی
۱۳۸۲آقاامید بهکار
۱۳۸۲تبرضا کریمی
۱۳۸۲فریاد در شبکریم رجبی
۱۳۸۲کماآرش معیریان
۱۳۸۱رز زردداریوش فرهنگ
۱۳۸۰هم کلاسسعید خورشیدیان
۱۳۸۰غزلمحمدرضا زهتابی
۱۳۷۹مسافر ریسید داود میرباقری
۱۳۷۹مارالمهدی صباغ‌زاده
۱۳۷۸دست‌های آلودهسیروس الوند

مجموعه تلویزیونی با بازی حدیث فولادوند

سالنام مجموعهکارگردان
۱۳۹۴محله گل و بلبلاحمد درویش علیپور
۱۳۹۲معمای شاهمحمدرضا ورزی
۱۳۸۵مختارنامهداوود میرباقری
۱۳۸۴گارد ساحلیمحسن شاه‌محمدی
۱۳۸۳شب عقربمسعود آب‌پرور
۱۳۸۲شاهد عینیمسعود آب‌پرور
۱۳۸۲-۱۳۸۱باغ بلوررامبد جوان
۱۳۸۱مهمان‌پذیر طوبی
۱۳۸۱معصومیت از دست رفتهداوود میرباقری
۱۳۸۰گم‌گشتهرامبد جوان
۱۳۸۰دیوار شیشه‌ایساموئل خاچیکیان
۱۳۷۸سال‌های خاکستریمهدی صباغ زاده

 

شبکه نمایش خانگی با بازی حدیث فولادوند

  • بالشها

تله فیلم با بازی حدیث فولادوند

سالعنوانکارگردان
۱۳۹۵حس خوب زندگیفرناز امینی
۱۳۹۱بازی سرنوشتسعید عباسی
۱۳۹۰پسر آسمانیرضا قهرمانی
۱۳۸۹تصادف ممنوعحجت ذیجودی
۱۳۸۸خاطرهمهدی برقعی
۱۳۸۸انتظارحامد غلامی
۱۳۸۸شمارش معکوسمحسن ربیعی
۱۳۸۸راهاحمد رضائیان
۱۳۸۸کارد و پنیرمحمود معظمی
۱۳۸۸ماهرخحمیدرضا حافظی
۱۳۸۸غریبه‌ای در شهرجهانگیر جهانگیری
۱۳۸۷ساعت سوختهمجتبی اسدی‌پور
۱۳۸۶بوی گندم
۱۳۸۶حنابندانقدرت‌الله صلح‌میرزایی
۱۳۸۶میراثحسین زینعلی
۱۳۸۶بازگشتعلی غفاری
۱۳۸۶بن‌بسترضا شالچی
۱۳۸۶جستجوعلی درخشی
۱۳۸۶گوشه نشینانسیروس مقدم
۱۳۸۵عطر نفتعلی بیابانی
۱۳۸۵سایه‌های سردمرتضی افضلی
۱۳۸۵بوی گل سربیمهدی علمی‌نیا
۱۳۸۵مسلخ عشقمحمد نصیری
۱۳۸۴عروس کوهستانیوسف سیدمهدوی
۱۳۸۰ستاره خاموشمحسن شاه محمدی

 

منبع: ویکی پدیا – نمناک

حدیث فولادوند – Hadis Fooladvand – بیوگرافی حدیث فولادوند به همراه عکس
5 (100%) 1 vote

Video:

نظر شما چیه ؟

avatar