با بهترین و جامع ترین مطالب روز دنیا ، همراه شما هستیم .

سئو درون صفحه یا همان On Page SEO چیست ؟

سئو درون صفحه یا همان On Page SEO چیست ؟
0 50

سئو درون صفحه (One Page SEO) چیست؟

سئو درون صفحه One Page SEO : یکی از بخش های اصلی و مهم سئو سایت، پارامتر های On-Page است. با استفاده از پارامترهای On-Page شما باید محتوایی مناسب بر اساس قوانین موتورهای جستجو، برای کاربران سایت تولید کنید.

سئو درون صفحه یا همان On Page SEO چیست ؟
سئو درون صفحه یا همان On Page SEO چیست ؟

در زمینه پارامترهای سئو درون صفحه On Page SEO موارد زیادی وجود دارد که از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

دامنه :

یکی از مهم ترین عوامل در سئوی یک سایت وجود کلمه کلیدی درون دامنه سایت می باشد که تاثیر خوبی در افزایش رتبه سایت به همراه دارد. همچنین نام دامنه باید به گونه ای باشد که به راحتی در حافظه کاربران بماند، کوتاهه باشد، تلفظ آن راحت و نوشتن آن نیز دشوار نباشد.

میزبان یا هاست :

سرعت بارگذاری سایت، پهنای باند و در دسترس بودن سایت در تمامی ساعات شبانه روز بدون مشکل و قطعی، از عومل مهم On-Page SEO می باشد که در صورتی که به آنها دقت شود و مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد، سایت رتبه و نتیجه خوبی در نتایج موتورهای جستجو خواهد گرفت.

نقش متا تگ توضیحات در سئو درون صفحه :

این متا تگ از مهم ترین متا تگ هایی است که برای سئو سایت از آن استفاده می شود. نوشتن این متا تگ بسیار ضروری است و روش های خاصی برای نوشتن آن وجود دارد. متنی که درون این متا تگ قرار میگیرد باید ۱۶۰ کاراکترر و کمتر باشد. همچنین باید به گونه ای نوشته شود که هم از کلمات کلیدی در آن استفاده شود و هم اینکه کاربر را به کلیک کردن ترغیب کند.

سئو درون صفحه مانند قبل ساده نیست و شما باید هرروز اطلاعات خود را در این زمینه به روز نمایید مخصوصا اینکه پیچیدگی آن در سال 2016 چند برابر شده است و گوگل فاکتورها ی خود را برای بررسی یک سایت به روز کرده است و تا سختگیرانه تر عمل می کند.

کلمات کلیدی یکی  از تکنیک های سئو درون صفحه می باشد اما به کار بردن کلمات کلیدی درون آدرس بار صفحه یا همان url اهمیت بیشتری دارد.خب شاید تا اینجا این مساله خیلی جدیدی نباشد اما در سال جاری میلادی، استفاده از کلمات کلیدی به شکل عبارت اهمیت ویژه ای پیدا کرده است تا اینکه شما از کلمات تک استفاده کنید.

فاکتورهای مهم سئو درون صفحه On Page SEO :

سئو درون صفحه یا همان On Page SEO چیست ؟
سئو درون صفحه یا همان On Page SEO چیست ؟

نقش سرعت وب سایت در سئو درون صفحه :

به طور کلی باید گفت  اگر کاربری از سرعت سایت شما راضی باشد یعنی گوگل راضی بوده و یک امتیاز مثبت برای شما حساب می شود.

اهمیت تصاویر در سئو درون صفحه :

استفاده از تصاویر با کیفیت و مرتبط در وی سایت می تواند کاربر را در سایت نگه دارد. که کمک بزرگی به سئو درون صفحه می کند. همچنین تصاویر باید بهینه شده باشند و در سایت قرار بگیرند.

کدهای سایت :

بهینه سازی کدهای سایت در سرعت بارگذاری صفحات سایت بسیار موثر می باشد.و تاثیر بسیار زیادی بر سئو درون صفحه دارد پس باید کدهای سایت (HTML,CSS,JS) خود را بهینه نمایید.

نقش عنوان صفحات (Title) در سئو درون صفحه :

استفاده از کلمات کلیدی و مهم در عنوان صفحات برای بالارفتن نرخ کلیک وب سایت و همچنین افزایش سئو سایت

توضیحات صفحات (meta description) :

توضیحات صفحات یکی از مهمترین عوامل در جذب بازدید کننده به وب سایت می باشد که توضیحات هر صفحه باید مرتبط با محتوای همان صفحه باشد.

اهمیت ساختار URL صفحات در سئو درون صفحه :

استفاده از URLهای طولانی و نامفهوم باعث سردرگمی کاربر می شود و همچنین این کار باعث می شود که وب سایت از طرف گوگل جریمه شود.

تگ های H1,…H6 :

استفاده درست و مناسب از این تگ ها می تواند رتبه وب سایت شما را بهبود ببخشد. و تاثیر بسیار زیادی بر سئو درون صفحه شما دارد . در بین این تگ ها، دو تگ H1 و H2 از اهمیت بالایی نسبت به دیگر تگ ها برخوردار هستند.

تاثیر کلمات کلیدی مناسب بر سئو درون صفحه :

استفاده از کلمات کلیدی در عنوان، توضیحات و نوشته های سایت البته به اندازه مناسب نه بیش از حد تاثیر بسیار زیادی بر سئو درون صفحه دارد

لینک های داخلی :

 لینک های داخلی بین مطالب بسیار حائز اهمیت است که کاربر را در سایت نگه داریم و او را جذب سایت کنیم.

اگر هنوز در ارتباط با سئو SEO چیزی نمی دانید مقاله : سئو چیست ؟ را بخوانید.

سئو درون صفحه یا همان On Page SEO چیست ؟
5 (100%) 1 vote

Video:

نظر شما چیه ؟

avatar