با بهترین و جامع ترین مطالب روز دنیا ، همراه شما هستیم .

پاریس – با مکانهای زیبا و جاذبه های دیدنی شهر پاریس آشنا شوید

پاریس - با مکانهای زیبا و جاذبه های دیدنی شهر پاریس آشنا شوید
0 67

جاذبه های دیدنی شهر پاریس :

پاریس، معروف ترین شهر گردشگری دنیا است و جاذبه های دیدنی بسیاری را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد. با این وجود ، در صورتی که از پاریس بازدید می کنید، حتماً زمانی را برای قدم زدن در خیابان ها و محله های قدیمی شهر در نظر بگیرید، زیرا این تنها راه شناخت پاریس واقعی است.

برج ایفل (Eiffel Tower)

جاذبه های دیدنی شهر پاریس - برج ایفل (Eiffel Tower)
جاذبه های دیدنی شهر پاریس – برج ایفل (Eiffel Tower)

برج ایفل که به احتمال زیاد شناخته شده ترین بنا در اروپا است، نماد شهر پاریس بوده و یکی از دیدنی‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر می باشد. شما می توانید برای بالا رفتن از این برج، از پله ها استفاده کرده و یا با ایستادن در یک صف طولانی ، در انتظار استفاده از آسانسور بمانید.

موزه لوور (Louvre Museum)

جاذبه های دیدنی شهر پاریس - موزه لوور (Louvre Museum)
جاذبه های دیدنی شهر پاریس – موزه لوور (Louvre Museum)

یکی از مکان‌هایی که نباید در زمان بازدید از پاریس، دیدن آن را از دست بدهید، موزه لوور است که با داشتن کلکسیونی افسانه ای از اشیاء قدیمی، احتمالاً معروف ترین موزه در جهان می باشد. این موزه در داخل کاخ لوور که زمانی محل اقامت خانواده سلطنتی فرانسه بود قرار گرفته است.

کلیسای نوتردام (Notre Dame Cathedral)

جاذبه های دیدنی شهر پاریس - کلیسای نوتردام (Notre Dame Cathedral)
جاذبه های دیدنی شهر پاریس – کلیسای نوتردام (Notre Dame Cathedral)

کلیسای نوتردام، یکی از اولین کلیساهای است که در سبک گوتیک ساخته شد. ساخت و ساز این کلیسا در سال 1163 آغاز شده و برای تقریباً دو دهه به طول انجامید. از بالای برج شمالی این کلیسا، شما می توانید نمایی عالی از شهر را مشاهده کنید.

قلب مقدس (Sacré-Coeur)

جاذبه های دیدنی شهر پاریس - قلب مقدس (Sacré-Coeur)
جاذبه های دیدنی شهر پاریس – قلب مقدس (Sacré-Coeur)

قلب مقدس، یک کلیسای سلطنتی در سبک روم شرقی است که در بالای تپه مونتمار (Montmartre) واقع شده است. ساخت و ساز این کلیسا در سال 1875 آغاز شده و در سال 1914 به پایان رسید.

شانزه لیزه (Champs-Elysées)

جاذبه های دیدنی شهر پاریس - شانزه لیزه (Champs-Elysées)
جاذبه های دیدنی شهر پاریس – شانزه لیزه (Champs-Elysées)

خیابان شانزه لیزه معتبرترین و معروف ترین خیابان پاریس و شاید تمام دنیا است . این خیابان از میدان کونکورد (Place de la Concorde) تا طاق پیروزی (Arc de Triomphe) کشیده شده است.خیابان شانزه لیزه، معتبرترین و معروف ترین خیابان پاریس

 

طاق پیروزی (Arc de Triomphe)

جاذبه های دیدنی شهر پاریس - طاق پیروزی (Arc de Triomphe)
جاذبه های دیدنی شهر پاریس – طاق پیروزی (Arc de Triomphe)

طاق پیروزی که در میدان شارل دوگل (Place Charles de Gaulle) قرار دارد، به یادگار پیروزی های امپراتور ناپلئون بنا شده است. این طاق در سال 1836، مدت ها پس از اینکه زمان حکومت ناپلئون به پایان رسیده بود ساخته شد.

 

کاخ ورسای (Versailles Palace)

جاذبه های دیدنی شهر پاریس - کاخ ورسای (Versailles Palace)
جاذبه های دیدنی شهر پاریس – کاخ ورسای (Versailles Palace)

چیزی که زمانی به عنوان یک اقامتگاه معمولی شکار ساخته شده بود، در نهایت به معروف ترین کاخ جهان و مدلی برای همه قصرهای بعدی در اروپا تبدیل گردید. این کاخ در 20 کیلومتری جنوب غرب پاریس واقع شده است.

 

باغ لوکزامبورگ (Jardin du Luxembourg)

جاذبه های دیدنی شهر پاریس - باغ لوکزامبورگ (Jardin du Luxembourg)
جاذبه های دیدنی شهر پاریس – باغ لوکزامبورگ (Jardin du Luxembourg)

باغ لوکزامبورگ احتمالاً محبوب ترین پارک در پاریس  است. این پارک در قرن 17 به عنوان پارک خصوصی ماری مدیچی _ همسر شاه هنری چهارم _ ساخته شده و در قرن نوزدهم برای بازدید عموم باز شد.

 

مرکز پمپیدو (Centre Pompidou)

جاذبه های دیدنی شهر پاریس - مرکز پمپیدو (Centre Pompidou)
جاذبه های دیدنی شهر پاریس – مرکز پمپیدو (Centre Pompidou)

مرکز پمپیدو یک مرکز فرهنگی در قلب تاریخی پاریس است. این مجموعه در سال 1977 توسط رنزو پیانو و ریچارد راجرز ساخته شد. در این مرکز، یک موزه هنر مدرن و یک کتابخانه بزرگ قرار دارد.

 

باغ تویلری (Jardin des Tuileries)

باغ تویلری (Jardin des Tuileries) 
باغ تویلری (Jardin des Tuileries)

باغ تویلری، یک پارک محبوب در سبک رسمی فرانسوی است که بین موزه لوور و میدان کنکورد قرار دارد. در این باغ مجسمه های متعدد و چندین موزه وجود دارد.

 

موزه اورسی (Musée d’Orsay)

موزه اورسی (Musée d’Orsay)
موزه اورسی (Musée d’Orsay)

موزه اورسی در یک ایستگاه راه آهن بزرگ که در سال 1900 در کنار رودخانه سن ساخته شده بود قرار دارد. این موزه که مجسمه ها و نقاشی های زیادی از سبک  امپرسیونیست را در خود جای داده ، تبدیل به یکی از محبوب ترین موزه های پاریس، شده است.

 

مون مارتر (Montmartre)

مون مارتر (Montmartre)
مون مارتر (Montmartre)

علی رقم وجود تعداد زیادی گردشگر، مون مارتر که زمانی پناهگاه هنرمندان پاریس بود، توانسته است فضای جذاب و روستا مانند خود را حفظ کند. معروف ترین جاذبه مون مارتر، کلیسای قلب مقدس است.

 

لادیفانس (La Défense)

لا دیفانس (La Défense)
لا دیفانس (La Défense)

لادیفانس محله اداری اصلی پاریس است. بسیاری از بلندترین ساختمان های پاریس و هم چنین نسخه مدرن طاق پیروزی که به نام طاق بزرگ دفاع (Grande Arche de la Défense) معروف است را می توان در این منطقه پیدا کرد.

 

اپرای پاریس گارنیر (Opéra de Paris Garnier)

اپرای پاریس گارنیر (Opéra de Paris Garnier)
اپرای پاریس گارنیر (Opéra de Paris Garnier)

این ساختمان مجلل در سبک امپراتوری دوم باروک، که در حال حاضر به عنوان کاخ گارنیر معروف است، بین سال های 1862 و 1875 به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سالن‌های اپرا که تا آن زمان ساخته شده بود، ساخته شد.

پونت نوف (PONT NEUF)

پونت نوف (PONT NEUF)
پونت نوف (PONT NEUF)

پونت نوف قدیمی ترین و معروف ترین پل در پاریس است. فرمان ساخت این پل در قرن 16 توسط شاه هنری چهارم صادر شد . زمانی که این پل در سال 1607 افتتاح گردید ، تنها پلی در پاریس بود که خانه ای بر روی آن ساخته نشده بود.

 

پانتئون (Panthéon)

پانتئون (Panthéon)
پانتئون (Panthéon)

پانتئون یک ساختمان قرن 19 است که برای اولین بار به عنوان یک کلیسا طراحی شده ولی بعدها تبدیل به یک معبد مدنی شد. در سردابه آن چندین تن از افراد مشهور فرانسه دفن شده اند.

 

هرم لوور (Louvre Pyramid)

هرم لوور (Louvre Pyramid)
هرم لوور (Louvre Pyramid)

هرم لوور در سال های 1980 به عنوان ورودی اصلی موزه لوور ساخته شد. طراحی مدرن شیشه ای این هرم، تضاد خوبی با معماری تاریخی کاخ لوور ایجاد کرده است. هرم لوور یک هرم بزرگ شیشه و فلز می باشد که توسط سه هرم کوچکتر احاطه شده

 

هتل اینولید (Hôtel des Invalides)

هتل اینولید (Hôtel des Invalides)
هتل اینولید (Hôtel des Invalides)

هتل اینولید، یک مجتمع پیچیده قرن هفدهمی است که در اصل برای جا دادن جانبازان جنگی ساخته شده بود. در حال حاضر، این مجتمع مکان چندین موزه است که یک موزه بزرگ نظامی هم جزء آنها می باشد.

 

پاریس – با مکانهای زیبا و جاذبه های دیدنی شهر پاریس آشنا شوید
5 (100%) 1 vote

Video:

نظر شما چیه ؟

avatar