با بهترین و جامع ترین مطالب روز دنیا ، همراه شما هستیم .

خشم – اعتیاد به خشم چیست و خشم چگونه به وجود میاد؟

خشم - اعتیاد به خشم چیست و خشم چگونه به وجود میاد؟
0 50

خشم – اعتیاد به خشم چیست و خشم چگونه به وجود میاد؟

اعتیاد به خشم یکی از این موارده که متاسفانه روز به روز هم این علائم در حال گسترش هستن. اعتیاد همیشه به معنای مصرف موادهای مخدر نام آشنای پیرامونمون نیست، خیلی وقت ها یک عادت یا رفتار می تونه اعتیادوار برای ما رخ بده و منجر به بروز رفتارهای آزادهنده ای هم بشه. 

خشم - اعتیاد به خشم چیست و خشم چگونه به وجود میاد؟

به گفته اغلب روانشناسان، بیش از هر زمان دیگه ای اونها از بیمارانشون می شنون که لحظه ای که عصبانیت خودشون رو بروز میدن، احساس بهتری دارن و می تونن کارهاشون رو به خوبی مدیرت کنن.

در حقیقت بروز خشم، همه ترمزهای اخلاقی و منطقی در مغز اونها رو از بین میبره. مردم بدون هیچ توجه به عواقب خشم، با بروز اون سعی در جلو بردن کارهاشون دارن.

متاسفانه با وجود عواقب بالقوه خطرناک اون، زندگی مدرن با خشم همراه است. حتی افراد این روزها از خشم به عنوان ابزاری برای ارضای نیازهاشون استفاده می کنن، تا به قول خودشون بتونن حقشون رو بگیرن.

خشم - اعتیاد به خشم چیست و خشم چگونه به وجود میاد؟

افراد مبتلا به نوع اعتیاد ، با بروز عصبانیت احساس می کنن آرامش بیشتری پیدا می کنن و روال زندگی در کنترل اونهاست. در حقیقت این افراد با کنترل خشمشون به این باور می رسن که از منافعشون عقب افتادن.

یک اتفاق همه گیر:

همه ما می تونیم به خشم اعتیاد داشته باشیم، چراکه می تونه یک اقدام اجباری و مزمن باشه که به عنوان راهی برای مدیریت احساسات ناراحت کننده استفاده میشه.

این می تونه منجر به مسائل مشابه مثل فعالیت های هیجان انگیز چون اعتیاد به قمار، ورزش های شدید، مواد مخدر و الکل که در اون خطر باعث میشه گیرنده های پاداش دوپامین در مغز، فعال بشه، باشه!

عواقب خشم:

خشم - اعتیاد به خشم چیست و خشم چگونه به وجود میاد؟

این رفتار می تونه برای هر فردی موقعیت کاملا موقتی ایجاد کنه، اما متاسفانه مثل همه اعتیادها باعث میشه تا نتیجه کار به شدت به ضرر شما رقم بخوره.

گاهی اوقات دلیل ایجاد خشم می تونه به دلیل احساسات ضعیف یا ناامنی باشه، در این صورت بروز خشم، راهی برای غلبه بر چنین احساساتی و راهی برای احساس قدرت در اون لحظه ایجاد می کنه. خشم همچنین می تونه به افراد کمک کنه تا به طور مختصر در کنترل مواردی که به طور معمول کنترل روی اونها ندارن، احساس راحتی داشته باشن.

متأسفانه، پیامدهای ناشی از این موضوع اغلب عواقب منفی رو که در چشم دیگران آسیب رسان هست، تقویت می کنه و بنابراین چرخه ناامنی و بی ثباتی رو هم تقویت می کنه. این می تونه تبدیل به یک چرخه بدبینی در کل جامعه هم بشه.

برای برخی از افرادی که در محیط هایی قرار دارن که  احقاق حق در اون به سختی صورت می گیره، خشم ممکنه به هنجار تبدیل بشه.

نکته تلخ این جاست که خشم و مواجهه با احساسات تیره به احساس غم و اندوه درونی منجر میشه.

مطالعات نشون میده که وقتی ما عصبانی هستیم خشم می تونه ما رو از ذهن خود دور کرده و ما اجازه میدیم که مغز غیر منطقی ما تصمیم بگیره که چه کسی رو سرزنش کنیم. به طور خلاصه، هنگامی که ما عصبانی هستیم، استدلال درباره شخص و نه وضعیت مطرح می شه. خشونت توانایی ما رو در مورد عقلانیت کم می کنه.

اعتیاد به خشم چیست؟

خشم - اعتیاد به خشم چیست و خشم چگونه به وجود میاد؟

متاسفانه برای برخی افراد که در محیطی همیشه آشفته و ناآرام رشد کردن، بی ثباتی رفتاری ممکنه خودسرانه تبدیل به حالتی خوشایند بشه و حالتی چون اعتیاد به وجود بیاد.

جالبه بدونید که بجز محیط های خانوادگی، افسران جنگ هم در معرض این اعتیاد هستن، چون تا مدت ها در موقعیت های پر تنش و نیاز به خشم روزگار رو سپری کردن و یه این حالت برای نظم دادن به همه چیز، معتاد میشن.

منبع : مثبت سبز

خشم – اعتیاد به خشم چیست و خشم چگونه به وجود میاد؟
5 (100%) 1 vote

Video:

نظر شما چیه ؟

avatar