با بهترین و جامع ترین مطالب روز دنیا ، همراه شما هستیم .

بوی بد دهان – علت بوی بد دهان چیست؟! و درمان آن

بوی بد دهان - علت بوی بد دهان چیست؟! و درمان آن
0 57

بوی بد دهان – علت بوی بد دهان چیست؟! و درمان آن

بوی بد دهان برای هر کسی مسئله‌ای آزاردهنده است که در روابط اجتماعی مشکل‌آفرین بوده و اغلب موجب شرم و خجالت ما می‌شود اما با شناخت علت و درمان آن، به راحتی می توانیم این مشکل را برطرف کنیم.بوی بد دهان دلایل مختلفی دارد که در این مطلب با اشاره به هر یک از این دلایل، راهکارهایی هم برای آن معرفی می‌کنیم.

بوی بد دهان - علت بوی بد دهان چیست؟! و درمان آن

عفونت دندان و لثه:

افرادی که دچار عفونت‌های لثه و دندان هستند به دلیل ترشحات بزاق دهان که همراه با عفونت است باکتری‌های پراکنده در دهان این بوی بد را ایجاد و تشدید می‌کنند.

برای خلاصی از شر بوی بد دهان چه کنیم؟

برای از بین بردن این بوی بد کافیست مقداری رب انار را به لثه‌ها بمالید و تا چند ساعت چیزی نخورید. به مرور زمان لثه‌ها از عفونت تخلیه می‌شوند و بوی بد دهان کم‌تر می‌شود؛ این کار بهتر است شب قبل از خواب انجام شود. همچنین برای برطرف کردن عفونت و درد دندان پودر دندان بهترین پیشنهاد است.

بوی بد دهان - علت بوی بد دهان چیست؟! و درمان آن

پودر دهان را چگونه بسازیم؟

برای این کار باید ۱۰۰ گرم سماق را با ۲۵ گرم پوست انار و ۱۰ گرم میخک و ۷۵ گرم نمک مخلوط کرده و به دندان بمالید؛ بعد با مسواک به دندان‌ها کشیده و بعد دهان را آبکشی کنید.

عفونت سینوس:

همانطور که می‌دانید سینوس‌ها به محیط داخل دهان راه دارند و می‌توانند عفونت و باکتری‌ها را به آنجا منتقل کنند که این یکی از اصلی‌ترین دلایل بوی بد دهان است.

مشکلات دستگاه گوارش:

معده‌ای که کار خود را به خوبی انجام ندهد در کنار درد بوی بدی هم به دنبال خواهد داشت که برای درمان می‌توانید عرق نعناع مصرف کنید. درمان دیگری هم که بسیار توصیه می‌شود؛ مخلوط کردن شوید خشک با آب در حال جوش و بعد از اتمام جوشیدن مخلوط کردن با عسل است.

همچنین با مصرف این مواد غذایی می‌توانید بوی بد دهان را برطرف کنید. دانه‌های شنبلیله، دارچین، شیر، هل، چای یاس و مرکبات.

 

منبع : چی مُده

بوی بد دهان – علت بوی بد دهان چیست؟! و درمان آن
5 (100%) 1 vote

Video:

نظر شما چیه ؟

avatar