با بهترین و جامع ترین مطالب روز دنیا ، همراه شما هستیم .

انتخاب تم مناسب برای اتاق خواب

0 75

انتخاب تم مناسب برای اتاق خواب

اتاق خواب یکی از فضا هایی است که باید در انتخاب رنگ آن دقت بسیار بالایی داشته باشید. دلیل اصلی این امر را نیاز به آرامش و ست بودن این رنگ با روحیه شما است. حال با تمامی این توضیحات شما باید نوع رنگ را با نوع نگاه خودتان ست کنید تا محیطی دوست داشتنی را برای اتاق خواب خود تجربه کنید. با ما در انتخاب تم رنگی مناسب برای اتاق خواب همراه باشید.

رنگ های گرم مثل نارنجی یا زرد، دمای اتاق را بالا می برند. بدین سبب بهتر است در ساختار اتاق هایی کاربرد شود که رو به شمال ساخته شده اند. از آن جایی که این رنگ ها القا کننده جنبش و کوشش جستجو هستند، پس بهتر است در اتاق هایی که برای خاموش و آرامش در نظر گرفته شده اند، به کار نروند. ضمناً نارنجی احساس گرما و شوق را به ذهن می آورد، و زرد چشم را خسته می کند. بنابراین مصرف از آنها در اتاق خواب توصیه نمی شود.

انتخاب تم مناسب برای اتاق خواب
انتخاب تم مناسب برای اتاق خواب

این رنگ می تواند هیجانات شما را تحت تاثیر قرار دهد و میزان انرژی شما را تقویت کند. بدین لحاظ غلبه این رنگ برای اتاق خواب یا پرده آن نمی تواند گزینه مناسبی باشد. اگر علاقه ی خیلی زیادی به این رنگ دارید توصیه میشه بیشتر در جزئیات از این رنگ استفاده کنید. مثل رنگ کوسن ها.

اگر از این ترکیب رنگ مدرن به صورت درست و مناسبی مصرف قرار شود، اتاق از نظر رنگی و حس و حال توازن بسیار خوبی پیدا خواهد کرد. خاکستری هیچ فشاری به چشم‌های بییننده نمی‌آورد و نقاطی که رنگ زرد در آن‌ها استعمال شده است توجه نظارگی را کاملا به خود جلب می‌کنند. شما می‌توانید با قرار دادن رنگ زرد در مناطقی که می‌خواهید توجه بیشتری به آن‌ها صورت بگیرد چشم تماشاچی را در اتاق‌ خواب هدایت کنید. این رنگ در عین حال حس‌ و حالی پرانرژی و شاد به بیننده واگذار چاره سازی می‌دهد. فقط حواس‌تان باشد که در مصرف از آن زیاده‌روی نکنید.

انتخاب تم مناسب برای اتاق خواب
انتخاب تم مناسب برای اتاق خواب

با این وجود اگر شما نور طبیعی زیادی در اتاق خود ندارید و برای کارهایتان نیاز به نور دارید، این ترکیب رنگی چندان مناسب شما نخواهد بود. اما اگر اتاق‌ خواب شما جایی است که از آن فقط برای خفتن و استراحت کردن استعمال می‌کنید، این ترکیب انتخابی عالی برایتان خواهد بود.

نارنجی هم همچون رنگ قرمز از گرما و حرارت بهره ور است و به همین جهت برا استعمال مطلق در دکوراسیون اتاق خواب مناسب نیست. این رنگ برای زمانی که شما نیاز بی نوایی به آرامش و تمرکز برای خواب دارید نمیتواند رنگ مناسبی باشد. البته به مقدار کم و در کنار رنگ های خنثی همچون طوسی میتواند زیبا و چشم نواز باشد.

رنگ‌های تیره با اشباع پایین باعث ایجاد فضایی آرام در اتاق شما می‌شوند. در این مورد خاص ما رنگ‌های خاکستری و را برگزینی کرده‌ایم که دومی رنگی گرم هم به حساب می‌آید. اگر بخواهید فضای اتاق‌تان کمی سردتر باشد می‌توانید با اضافه کردن فلز به اتاق، هم فضا را مدرن‌تر کرده و هم ترکیبی بسیار زیبا با رنگ‌های خاکستری و قهوه‌ای ایجاد کنید. باید ببینید سلیقه شما در این مورد چگونه است و بعد دست به برگزینی ترکیب رنگی مورد نظر خود بزنید.

انتخاب تم مناسب برای اتاق خواب
5 (100%) 1 vote

Video:

نظر شما چیه ؟

avatar