آرایش صورت

آرایش و جوانی – چگونه می توان با آرایش جوانتر به نظر برسیم

آرایش و جوانی – چگونه می توان با آرایش جوانتر به نظر برسیم


گاهی اوقات کارهایی را برای روزها، ساعت‌ها یا حتی هفته‌ها انجام می‌دهیم تا جوان‌تر به نظر برسیم؛ اما درعین‌حال کارهایی را نیز انجام می‌دهیم که  اثر عکس داشته و باعث می‌شوند پیرتر جلوه کنیم. سعی خواهیم کرد در ادامه ی این مطلب به برخی از این اشتباه‌هایی که باعث می‌شود پیرتر به نظر برسیم اشاره کنیم و برای آن‌ها راه‌حل پیدا کنیم.
 آرایش و جوانی - چگونه می توان با آرایش جوانتر به نظر برسیم
آرایش و جوانی – چگونه می توان با آرایش جوانتر به نظر برسیم

صورت چرب و براق

این روزها این‌طور شنیده می‌شود که اگر پـوست صورت خود را با کرم‌های روغنی و شـفاف چرب کنیم، به نظر جوان‌تر می‌رسیم. هرچند این حرف درستی است، اما زیاده‌روی در آن‌هم اثری معکوس دارد. این روزها خانم‌های زیادی را می‌بینید که در تمام اوقات به این دلیل که اعتقاددارند پوستشان با کرم‌های براق‌کننده، جوان‌تر خواهد شد، مشغول چرب کردن پوستشان هستند. اولاً باید توجه داشته باشید که لزوماً برای جوان‌تر شدن نیازی به‌صورت براق ندارید. دوماً صورت براق پیری پوست را بیشتر نمایان می‌کند؛ چراکه گودی‌ها، چروک‌ها و لک‌های پوست واضح‌تر می‌شوند. درواقع باید گفت که پوست براق تمام ایرادهای صورت را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. زمانی که نور روی صورت براق می‌افتد نقص‌های صورت، خودشان را بیشتر نشان می‌دهند. مهم‌تر از همه این است که هیچ‌چیز زیبایی در مورد صورت روغنی وجود ندارد حتی اگر به بهترین وجه آن را آرایش کنید.

برای رفع این مشکل چه باید کرد؟

زمانی که برای بیرون رفتن از خانه آماده می‌شوید، می‌توانید از روش‌های زیر  با آرایش جوانتر به نظر برسیم  و پوست خود را جوان و شاداب کنید:

 • صورت و گردن خود را به‌دقت بشویید تا کلیه چربی‌ها و مواد باقیمانده از آرایش قبلی از صورتتان پاک شوند.
 • از یک کرم مرطوب‌کننده مرغوب برای پوستتان استفاده کنید.
 • مثل همیشه و با روالی همه دوست دارید آرایش کنید.
 • مقداری پنکک را از بالا به پایین روی پوست خود بزنید تا رنگ‌ها به‌خوبی بر روی پوست بخوابند و درخشندگی بیش‌ازاندازه نیز از بین برود. پنکک چون حالت پودری دارد به‌خوبی جذب مناطق مرطوب می‌شود و اجازه می‌دهد تا آرایش برای مدت‌زمان بیشتری بر روی پوستتان باقی بماند. این امر همچنین از پوست شما در مقابل اشعه‌های زیان‌آور خورشید نیز جلوگیری می‌کند. شما با این کار می‌توانید هم از پوستتان مراقبت کنید و هم آن را جوان‌تر کنید. امتحان کنید: پیش از استفاده از پودر صورت، جلوی پنجره بایستید (و یا جایی که نور به صورتتان بتابد) و یک آینه به دست گرفته و خود را در آن نگاه کنید. پودر را بر روی صورت استفاده کنید و دوباره صورت خود را در آینه نگاه کنید و ببینید چه تغییری در آن ایجادشده است. اگر متوجه هیچ تغییری نشدید، بدانید که خیلی جوان هستید و هیچ خط و خطوطی بر روی پوستتان وجود ندارد.

سایه چشم رنگین‌کمانی و روشن با فرم‌های عجیب

استفاده از تمام رنگ‌ها آن‌هم بیش‌ازاندازه و غیرطبیعی باعث فرسوده نشان دادن پوست می‌شود. از این گذشته شما را غیر جذاب، بدریخت و شلخته هم نشان خواهد داد. در تیتر این قسمت به سایه‌های روشن و رنگین‌کمانی اشاره کردیم. گاهی اوقات این نوع سایه‌ها آن‌قدر روشن و تند می‌شوند که چشم‌های شما را مثل چراغ‌های جلوی اتومبیل می‌کنند. البته تولیدکنندگان این نوع محصولات همیشه باید بازاری برای فروش محصولاتشان پیدا کنند.

آرایش و جوانی - چگونه می توان با آرایش جوانتر به نظر برسیم
آرایش و جوانی – چگونه می توان با آرایش جوانتر به نظر برسیم

برای رفع این مشکل چه باید کرد؟

چشم شما هر فرم و شکلی که داشته باشد، با استفاده از یک آرایش مناسب می‌توانید آن را به جوان‌ترین و زیباترین شکل ممکن دربیاورید. به یاد داشته باشید که این چشم‌هایتان هستند که شما را پیروز می‌کنند، نه سایه‌ها. در اینجا شما را با چند قانون کلی آشنا می‌کنیم

 • از رنگ‌های طبیعی استفاده کنید. رنگ سفید چرک برای گوشه‌های پلک، قهوه‌ای روشن و یا خاکستری برای روی پلک و مقداری هم برای استخوان زیر ابرو مناسب است. توجه کنید که رنگ سفید چرک معمولاً پس از استعمال سایه به تمام قسمت‌ها زده می‌شود تا رنگ همه‌جا هماهنگ شود و چهره طبیعی‌تری به شما بدهد.
 • از خط چشم برای زیباتر شدن چشم‌ها استفاده کنید. رنگ مشکی لطافت بیشتری به چشم‌ها می‌دهد.
 • از ریمل استفاده کنید. رنگ مشکی یا قهوه‌ای کاملاً مناسب است. اگر مژه‌های پرپشتی ندارید، می‌توانید از مژه مصنوعی استفاده کنید. فقط دقت کنید که مژه‌های مصنوعی به رنگ قهوه‌ای باشد نه مشکی. اگر به‌ شیوه مناسب از آن استفاده کنید چهره شما زیباتر خواهد شد.
 • آرایش و جوانی - چگونه می توان با آرایش جوانتر به نظر برسیم
   آرایش و جوانی – چگونه می توان با آرایش جوانتر به نظر برسیم

استفاده از رژلب‌های بنفش، مشکی یا نارنجی

این رنگ‌ها معمولاً چهره را سالخورده‌تر کرده و اگر از انواع پررنگ آن‌ها استفاده کنید، چهره بدی به شما می‌دهند. مشکی/ نارنجی یا بنفش/ مشکی هیچ‌وقت روی صورت جذاب نخواهند بود.

برای رفع این مشکل چه باید کرد؟

شاید نارنجی کمرنگ بد نباشد، البته اگر با لباس‌هایتان هم‌خوانی داشته باشد؛ اما درهرصورت سعی کنید از کمرنگ‌ترین نوع که با تناژ قهوه‌ای همراه هستند استفاده کنید. توجه کنید که رنگ نارنجی معمولاً روی پوست زیبا نیست. اگر مجبور به استفاده از رژ لب نارنجی هستید حتماً آن را بر روی لب خود محوکنید.

از رنگ‌هایی استفاده کنید که دارای تن ملایمی از قهوه‌ای باشند. قرمز باید مقداری آبی داشته باشد تا برو روی پوست رنگ نارنجی را نمایان نسازد. آبی، قرمز را زیباتر می‌کند و به جوانی و شادابی صورت نیز کمک می‌کند تا با آرایش جوانتر به نظر برسیم.

اگر می‌خواهید لب‌های پرتری داشته باشید، می‌توانید رژ لب و یا خط لب خود را کمی بالاتر از خط طبیعی لب بکشید. اگر از براق‌کننده هم استفاده می‌کنید یادتان باشد که آن را فقط در داخل خط طبیعی لب استفاده کنید. با این روش چهره شما ظریف‌تر شده و جذابیت بیشتری به خود می‌گیرد. یادتان باشد که بیش‌ازاندازه از برق لب استفاده نکنید. زمانی که لب‌های خودتان را بزرگ‌تر می‌کنید هم یادتان باشد که پس از اتمام کار روی آن را پنکک بزنید تا طبیعی‌تر و محوتر به نظر برسد، در غیر این صورت خط اضافی که خودتان کشیده‌اید توی ذوق می‌زند و خیلی مشخص می‌شود.

آرایش و جوانی - چگونه می توان با آرایش جوانتر به نظر برسیم
آرایش و جوانی – چگونه می توان با آرایش جوانتر به نظر برسیم     

موهای خشک و شکننده

اگر به دلیل استفاده از مواد دکلره، رنگ، صاف کردن یا نور خورشید، موهایتان حالت اولیه خود را ازدست‌داده و زمخت و شکننده شده است، بازهم در بازار محصولات متفاوتی یافت می‌شود که با استفاده از آن‌ها می‌توانید حالت اولیه را به موهایتان بازگردانید. موهای خشک و شکننده سن شما را بالاتر می‌برند.

برای رفع این مشکل چه باید کرد؟

تا جایی که می‌توانید اجازه ندهید تعدد محصولات شما را گیج کنند و حتی‌الامکان فرآورده‌هایی انتخاب کنید که موهایتان را از آن چیزی که هست، بدتر نکند. تصور نکنید که چون همه اطرافیان، موهای شما را با این شیوه دیده‌اند، پس می‌توانید در مهمانی‌ها با همان وضعیت شرکت کنید. با استفاده از چند محصول مناسب به‌راحتی می‌توانید موهایتان را به حالت اول برگردانید. اگر احساس می‌کنید که مشکلتان خیلی حاد شده، می‌توانید به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا او شما را در این زمینه راهنمایی کند. چهره جوانی که موها می‌توانند به شما بدهند، دوست‌داشتنی‌تر است.

بدون آرایش چشم

اگر دلتان می‌خواهد چشمتان آرایش نداشته باشد، هیچ اجباری برای انجام این کار وجود ندارد؛ اما درعین‌حال اگر می‌خواهید جوان‌تر شوید، بهتر است چشمتان را کمی آرایش کنید. این کار چهره شما را شاداب‌تر می‌کند و زیبایی خاصی به‌کل صورت می‌دهد و می توانید با آرایش جوانتر به نظر برسیم.

برای رفع این مشکل چه باید کرد؟

بهتر است هرچه سریع‌تر روش صحیح آرایش چشم را آموزش ببینید تا با آرایش جوانتر به نظر برسیم. می‌توانید در طول روز از رنگ‌های ملایم‌تر استفاده کنید و رنگ‌های تیره را برای مهمانی‌های شب بگذارید.

استفاده نکردن از رژ گونه، استفاده کم یا استعمال در محل نامناسب

خوب، این مسئله همیشه به‌عنوان یکی از مشکلات خانم‌ها مطرح است و خیلی‌ها دوست ندارند رژ‌گونه زیادی به صورت بزنند. از طرفی دیگر هم نمی‌خواهند مقدار آن کم باشد. بله گاهی اوقات مجبور می‌شوید کمی روی آن پنکک بزنید تا رنگش کمی ملایم‌تر شود. مشکل دیگری که اکثر خانم‌ها با آن مواجه هستند این است که آن را در کدام قسمت صورت مصرف کنند. همه این اتفاق‌ها باعث می‌شوند که چهره شما مسن‌تر به نظر برسد.

برای رفع این مشکل چه باید کرد؟

آیا می‌دانید که «رژ چرب» صورت شما را صاف‌تر می‌کنند و درعین‌حال طرز استفاده از آن‌ها هم راحت‌تر است؟ هیچ‌گاه از رژ گونه‌های براق استفاده نکنید. این کار باعث می‌شود که فرورفتگی‌ها و برآمدگی‌های صورت بیشتر به نظر برسند و خطوط زیر چشم نمایان‌تر شوند. البته باید دقت داشته باشید از انواعی استفاده کنید که نه خیلی چرب و نه خیلی خشک باشند و نسبت به پوستتان رنگ طبیعی داشته باشند و به‌خوبی روی صورت بخوابند.

وقتی که از رژ گونه استفاده می‌کنید، باید آن را در محلی بزنید که نور خورشید به‌طور طبیعی آنجا را قرمز می‌کند. (البته به‌جز بینی). این محدوده از نزدیکی استخوان گونه شروع‌شده و تا امتداد گوش ادامه پیدا می‌کند. مقدار کمی از آن را به بالای پیشانی بزنید و خط رویش موها را به‌وسیله آن محوکنید. مقداری از آن را هم به گردنتان بزنید تا با صورت همرنگ شود. حالا یک صورت درخشان و درعین‌حال طبیعی دارید.

اگر احساس می‌کنید که نیاز به رژ گونه بیشتری در طول روز دارید، می‌توانید از انواع پودری آن استفاده کنید. از یک رنگ ملایم و طبیعی استفاده کنید و سعی کنید درخشش زیادی نداشته باشد.

فرم اندام روی سن تأثیر می‌گذارد

هیچ موقع نباید تیپ و وضعیت اندامی خود را دست‌کم بگیرید. سعی کنید همیشه وضعیت مناسبی داشته باشید و اگر عادت بدی دارید، آن را تصحیح کنید. اگر اندام خود را در وضعیت مناسبی نگه ندارید، دچار قوز کمر، غبغب، شکم، قوس کمر و برخی مشکلات درونی دیگر خواهید شد.

برای رفع این مشکل چه باید کرد؟

برای تصحیح آداب بداندامی، باید حواستان به طرز ایستادن و نشستن در تمام طول روز (حتی در محل کار) باشد. اگر برای چند هفته این کار را انجام دهید، عادات بد ناپدید می‌شوند. در هنگام ایستادن کمرتان صاف باشد و شانه‌ها عقب و چانه به سمت بالا باشد نه پایین. با رعایت این نکات به‌راحتی می‌توانید چند سال جوان‌تر جلوه کنید.

از یکی از دوستان نزدیک، فرزندان و یا همسرتان بخواهید که وضعیت قرار گرفتن اندام شما را تحت نظر داشته باشد و هر موقع از الگوی مناسب فاصله گرفتید، این امر را به شما گوشزد کند. با این کار اطرافیانتان نیز تشویق به تصحیح حالت‌های بد مشابه می‌شوند.

منبع : چی مُده

برچسب ها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن