با بهترین و جامع ترین مطالب روز دنیا ، همراه شما هستیم .

ماسک برای لک های صورت – معرفی انواع ماسک برای لک های صورت

ماسک برای لک های صورت - معرفی انواع ماسک برای لک های صورت
0 97

معرفی ماسک برای لک های صورت  :

داشتن پوستی زیبا و شفاف و بدون هیچگونه ضایعه ، جوش ، لک یا اکنه آرزوی هر خانم یا آقایی است . از قدیم افرادی که پوست صاف و بدون نقص داشتند جزو اشخاص زیبا محسوب میشدند واقعیت امر هم همین است بخش زیادی از زیبایی در کیفیت پوست نهفته بوده و توجه به آن می تواند سبب افزایش اعتماد به نفس و شادابی افراد گردد.

برخی مشکلاتی که ممکن است روی زیبایی صورت تاثیر بگذارد جوش و آکنه پوستی ، لک یا نشان های سفید یا قهوه ای ، جای ابله و حساسیت پوستی هستند . هر کدام از این مشکلات ممکن است بنا به دلایل متفاوتی بوجود ایند و البته درمان هر کدام هم راههای مخصوص به خود را دارد .

لک های قهوه ای از جمله ضایعات پوستی هستند که تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی و ظاهر فرد می گذارند . ضایعات قهوه های رنگ  به دلایل متفاوتی بروز می کنند برخی از آنها در ذیل آورده شده است :

مشکلات وراثتی می تواند دلیل لک های صورت باشد

این نوع ملاسماها جان سخت ترینشان هم هستند و درمانشان هم به سختی انجام میشود . برخی اشخاص به دلیل وراث و ژنتیک دچار این ضایعات میشوند و در نقاط مختلفی از صورت انها مانند اطراف چشم ها یا گونه ها و حتی چانه و پیشانیشان این مشکل دیده شده و روحیه و اعتماد به نفسشان را تحت تاثیر قرار می دهد . درمان این لک ها پوستی که دلایل وراثتی دارد باید با نظر و نظارت مستقیم پزشکان متخصص باشد .

دلیل ایجاد لک صورت

( ماسک برای لک های صورت )

نور مستقیم خورشید قاتل بی رحم زیبایی

افتاب گرفتن و استفاده از نور خورشید برای زیبایی و سلامت و ساخته شدن ویتامین D در بدن بسیار خوب است اما به شرطی که از حد معینی فراتر نرفته و به افراط کشیده نشود . اشعه UV و IR  موجود در نور مستقیم خورشید اگر به مدت طولانی به بدن بتابد می تواند مشکلات زیادی را برای فرد ایجاد نماید یکی از این مشکلات لک قهوه ای رنگ بر روی پوست بدن و صورت و دستها می تواند باشد که ظاهر نامناسب و نازیبایی به شخص خواهد داد .

ماسک برای لک های صورت - تاثیر نور خورشید در لک صورت
ماسک برای لک های صورت – تاثیر نور خورشید در لک صورت

( ماسک برای لک های صورت )

اگر به افتاب گرفتن علاقه زیادی دارید باید در حد متعادل این کار را انجام دهید چرا که علاوه بر زیبایی تماس زیاد از حد با این اشعه ها می تواند باعث سرطان هم گردد و سلامت شما را به خطر بیندازد .

لک های ناشی از بارداری واقعا آزار دهنده هستند

در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی که در بدن ایجاد میشود ممکن است این نوع ضایعات روی پوست ایجاد شده و البته از بین بردن انها کار راحتی نیست و نیاز به حوصله و صرف وقت زیادی دارد . ملاسما یا لک های پوستی در دوران بارداری از نامنظم شدن فعالیت غدد تیرویید و تخمدان بوجود می آیند و انجام ازمایشات به موقع و طبق نظر پزشک می تواند از بروز آنها جلوگیری کند .

ماسک برای لک های صورت - لک های پوستی بارداری
ماسک برای لک های صورت – لک های پوستی بارداری

( ماسک برای لک های صورت )

با افزایش سن احتمال بروز لک های صورت بیشتر میشود

هر چقدر سن بالاتر رود سلول های موجود در بدن فرسوده تر شده و فعالیت ها و وظایف خود را به کندی انجام می دهند یا اصلا برخی از فعالیت ها در انها متوقف میشود . با افزایش سن رنگدانه های زیر پوست یا همان مالانین ها ممکن است در نقاطی خاص افزایش پیدا کنند و باعث پیدایش لک گردند . که در بیشتر مواقع امکان درمان آن ضعیف است .

برخی داروها می توانند باعث بروز لک شوند

داروهایی مانند ضد بارداری ، ضد مالاریا و داروهایی که برای شیمی درمانی استفاده میشوند دارای ترکیباتی هستند که می توانند باعث ایجاد لک شوند . برای همین افرادی که مجبور به استفاده از این داروها هستند باید کمتر در معرض خورشید قرار گرفته و از کرم های مناسب استفاده کرده و تغذیه خوب برخوردار باشند و در رژیم غذایی خود تا می توانند میوه و سبزیجات قرار دهند .

ماسک برای لک های صورت - اثر دارو در ایجاد لکه های پوستی
ماسک برای لک های صورت – اثر دارو در ایجاد لکه های پوستی

( ماسک برای لک های صورت )

بیماری های کبدی هم می تواند لک ایجاد کند

برخی بیماری های کبدی مثل داشتن کبد چرب و یا افزایش یا کاهش آنزیم های کبدی و یا سرطان کبد قابیلت این را دارند که سبب بروز ضایعات اینچنینی  و لک ها هم در بدن گردند . افرادی که مشکلات کبدی دارند باید بیشتر مراقب بوده و به محض مشاهده این آسیب ها به پزشک متخصص مراجعه نمایند.

ماسک برای لک های صورت - بیماری کبدی و لک صورت
ماسک برای لک های صورت – بیماری کبدی و لک صورت

( ماسک برای لک های صورت )

کمبود برخی ویتامین ها در بدن باعث بروز لک میشود

ویتامین B12  ،  A  و اسید فولیک در زیبایی و همچنین سلامت بدن بسیار موثر هستند . بیشتر متخصصان پوست در مراحل اولیه درمان لک های مراجعه کنندگان خود مصرف مجاز این مواد را توصیه می کنند و بعد به درمانهای تکمیلی می پردازند این نشان می دهد کمبود این ویتامین ها در بدن می تواند منشاء بسیاری از ضایعات پوستی از جمله ملاسما باشد .

ماسک برای لک های صورت - لک پوستی و کمبود ویتامین
ماسک برای لک های صورت – لک پوستی و کمبود ویتامین

( ماسک برای لک های صورت )

در سطور بالا در مورد علل احتمالی بروز لک ها در بدن صحبت کردیم به غیر دلایلی که به آن اشاره شد این گونه ضایعات می تواند بدون هیچ دلیل مشخصی هم بوجود آید و خاطرشما را آزرده نماید . بله به واقع وجود ملاسماها در هر نقطه ای از بدن باعث ناراحتی ، کاهش اعتماد به نفس می شود و این بسیار آزار دهنده است.

یکی از نکات منفی که در درمان آنها وجود دارد خاصیت بازگشت پذیری ملاسماها بوده که می تواند افراد را از درمان ناامید کند ولی باید صادقانه به شما بگوییم اگر میخواهید از شر این زشت های اذیت کننده راحت شوید باید حوصله به خرج داده و وقت صرف کنید و البته نا امید هم نشوید ما در این مطلب چند نوع ماسک خانگی را برای درمان لک های پوستی معرفی می کنیم که اگر به صورت دایم از انها استفاده کنید می توانید تا 80 ، 90 درصد امیدوار باشید که انها را از بین خواهید برد .

درمان لک ها باید به صورت دایمی باشد خوبی استفاده از ماسک های خانگی  این است که ارزان بوده و با صرف وقت 15 دقیقه می توانید آنها درست کرده و استفاده کنید .

معرفی ماسک برای لک های صورت

ماسک لیمو ترش و عسل برای رفع لک های پوستی

لیمو ترش سرشار از ویتامین و آنتی اکسیدان است . ویتامین های موجود در آن مانند یک ماسک طبیعی عمل کرده و سلول های مرده و خسته را ترمیم و شاداب می کند علاوه بر آن باعث کاهش رنگدانه های ملانین در زیر پوست می گردد . عسل طبیعی هم باعث رطوبت و شادابی پوست شده و جان تازه ای به سلول های آن می دهد . البته می توانید لیمو ترش را به تنهایی هم استفاده کنید و تاثیر بسیار خوبی بگیرد .

ماسک برای لک های صورت
ماسک برای لک های صورت

( ماسک برای لک های صورت )

عصاره یک لیمو را گرفته و با یک پنبه یا نوک انگشت به صورت و بیشتر محل های بروز لکها بمالید و بگذارید نیم ساعتی بماند همچنین می توانید لیمو را با کمی عسل هم ترکیب کرده تا کمی از حالت اسیدی آن کاسته شود و پوست را نسوزاند و بعد به صورت ماسک از آن استفاده کنید .

با لیمو و شکر ماسک لایه بردار طبیعی درست کنید

همانطور که در بالا اشاره شد لیمو باعث کاهش رنگدانه های زیر پوست میشود و شکر هم می تواند لایه های مرده پوست را جدا کرده و پوست را تازه و جوان کند برای درست کردن این ماسک مقداری لیمو را با یک قاشق غذاخوری شکر مخلوط کنید و بهم بزنید و بعد ترکیب درست شده را با دست به صورت و جاهایی که لک وجود دارد بمالید . این کار را دو بار در هفته می توانید تکرار کنید و هر بار 15 دقیقه بگذارید بماند و بعد بشویید .

ماسک برای لک های صورت - ماسک لایه بردار برای لک صورت
ماسک برای لک های صورت – ماسک لایه بردار برای لک صورت

( ماسک برای لک های صورت )

گوجه فرنگی بخورید آن را به صورت ماسک استفاده کنید

گوجه فرنگی به مقدار خیلی زیادی آنتی اکسیدان دارد آنتی اکسیدان های موجود در گوجه فرنگی در زیبایی و طراوت و رفع ضایعات پوستی نقش بسیار زیادی داشته به طوری که اگر فقط برای یک ماه به صورت ماسک از آن استفاده کنید نتیجه ای شبیه به معجزه خواهید گرفت.

برای درست کردن ماسک گوجه فرنگی فقط کافی است آن را خوب له کنید بهتر است با همان پالپ آن را به صورت بمالید ولی می توانید آن را صاف کرده و عصاره آن را استفاده کنید دو یا سه بار در هفته این کار را انجام دهید و بگذارید برای نیم ساعت بماند و بعد با آب سرد بشویید .

ماسک جو و دوغ برای لک ها درست کنید

جو خاصیت لک برندگی داشته و دوغ هم سرشار از کلسیم است . جو علاوه بر آن کار لایه برداری هم انجام می دهد و می تواند به میزان زیادی ملاسماهای ایجاد شده روی قسمت های مختلف پوست را از بین ببرید .

ماسک برای لک های صورت - ماسک جو برای لک های پوستی
ماسک برای لک های صورت – ماسک جو برای لک های پوستی

( ماسک برای لک های صورت )

برای درست کردن این ماسک جو را کمی بپزید تا نرم شود بعد آن را با دوغ مخلوط کرده و به پوست بمالید این ماسک را دو بار در هفته استفاده کنید تا نتیجه خوبی بگیرید .

ماسک بادام و لیمو ترش و تخم مرغ

بادام مقادیر زیادی ویتامین E  و لیمو ترش سرشار از آنتی اکسیدان و تخم مرغ دارای مقدار زیادی پروتیین است . هر کدام از این مواد در ماسک تهیه شده نقش خاصی ایفا می کنند. بادام باعث لایه برداری و از بین رفتن لک ها میشود ، لیمو ترش میزان ملانین ها را کاهش داده و تخم مرغ هم به خاطر پروتیینی که دارد باعث نرم و لطیف و مرطوب شدن پوست می گردد .

ماسک برای لک های صورت - بادام و لیمو برای ماسک صورت
ماسک برای لک های صورت – بادام و لیمو برای ماسک صورت

( ماسک برای لک های صورت )

برای درست کردن این ماسک مقداری بادام را آسیاب کرده و به صورت پودر دربیاورید بعد با کمی عصاره لیمو و یک تخم مرغ مخلوط نمایید و خوب بهم بزنید و بعد آن را روی صورت بمالید و بگذارید نیم ساعت بماند بعد می توانید با آب ولرم بشویید .

ماسک آب سیب زمینی برای لک های صورت استفاده کنید

سیب زمینی را می توانید به صورت حلقه ای یا رنده شده استفاده کنید . سیب زمینی هیدروکربنات زیادی داشته که در سفید و شفاف کردن پوست بسیار موثر است و البته می تواند لک های پوستی را هم از بین ببرد .

ماسک برای لک های صورت - ماسک سیب زمینی
ماسک برای لک های صورت – ماسک سیب زمینی

( ماسک برای لک های صورت )

یک سیب زمینی را حلقه کرده و حلقه ها را روی پوست صورت خود بگذارید یا اینکه بعد از رنده کردن عصاره ان را صاف کنید و با پنبه روی پوست صورت و محل ملاسماها بمالید و بگذارید نیم تا یکساعت بماند و بعد با آب سرد بشویید ماسک سیب زمینی در سفید شدن و شفاف شدن پوست هم بسیار تاثیر دارد .

ماسک خیار و روغن کنجد و جعفری

برای درست کردن این ماسک باید وقت بگذارید و حوصله به خرج دهید . ابتدا باید یک خیار را خوب له کنید و بعد با جعفری خورد شده و مقداری روغن کنجد مخلوط نمایید و داخل یک شیشه ریخته و در یخچال قرار دهید تا 4 روز بماند بعد ان را بیرون آورده و روی پوست صورت و محل های ایجاد لک بمالید . این ماسک تاثیر بسیار خوبی در کمرنگ کردن لک های پوستی دارد و انها را از بین می برد .

ماسک برای لک های صورت - ماسک خیار برای لک های پوستی
ماسک برای لک های صورت – ماسک خیار برای لک های پوستی

( ماسک برای لک های صورت )

ماسک آلوئه ورا لک ها را از بین می برد

به صورت علمی ثابت شده است آلوئه ورا باعث روشن و شفاف شدن پوست می گردد برای همین در بسیاری از کرم های ارایشی استفاده میشود . مقداری آلوئه ورا را له کرده و ان را به صورت ماسک روی پوست صورت و دستها و محل های بروز لک بمالید. استفاده از این ماسک را دو یا سه بار در هفته تکرار کنید و هر بار بگذارید نیم ساعت بماند و بعد بشویید .

ماسک برای لک های صورت - ماسک صورت آلوئه ورا
ماسک برای لک های صورت – ماسک صورت آلوئه ورا

( ماسک برای لک های صورت )

ماسک هویج و سیب از بین برنده لک ها

مقداری هویج و سیب را رنده کرده و با هم مخلوط کنید و بعد به صورت ماسک آن را روی پوست صورت بمالید . این دو ماده باعث از بین رفتن لک های پوستی و شاداب شدن صورت میشوند .

ماسک برای لک های صورت - ماسک هویچ
ماسک برای لک های صورت – ماسک هویچ

( ماسک برای لک های صورت )

پرتقال سفید کننده طبیعی دست و صورت

الان که در فصل زمستان هستیم و این میوه به وفور وجود دارد بهترین فرصت است که بیشترین استفاده از آن را ببرید پرتقال سفید کننده طبیعی برای پوست است و تیرگی های آن را از بین می برد .

ماسک برای لک های صورت - سفید کننده و از بین برنده لک های صورت
ماسک برای لک های صورت – سفید کننده و از بین برنده لک های صورت

( ماسک برای لک های صورت )

آب پرتقال را گرفته و ان را با پنبه به آرامی روی صورت بمالید البته ممکن است کمی پوستتان را بسوزاند اما حس مطلوب و رضایت بخشی به شما خواهد داد و سلول های پوستی را تازه و جوان خواهد کرد .

درمان لک های با روش های نوین پزشکی یا لیزر

گاهی استفاده از ماسک و یا داروهای از بین برنده لک ها تاثیری در رفع این مشکل نداشته و لک ها همچنان به قوت خود باقی می مانند در این حالت شخص باید به روش لیزر اقدام به درمان لک ها کرده و انها را از بین ببرد .

ماسک برای لک های صورت
ماسک برای لک های صورت

( ماسک برای لک های صورت )

البته باید توجه داشته باشید حتما به مراکز و کلینیک های مجاز و زیر نظر متخصصان مربوطه مراجعه کنید و قبل از انجام هر کاری از به روز بودن دستگاها مطلع شوید تا بهترین نتیجه عایدتان شود.

منبع : لوکس بیوتی

ماسک برای لک های صورت – معرفی انواع ماسک برای لک های صورت
5 (100%) 1 vote

Video:

نظر شما چیه ؟

avatar