پوست

ماسک سیاه

ماسک سیاه چیست؟

ماسک سیاه
ماسک سیاه

ماسک سیاه یکی از ماسک های محبوب و پرطرفدار این روزهاست . حتما شما هم تبلیغات زیادی در روزنامه ها ، رسانه ها و شبکه های اجتماعی درباره ماسک زغال دیده اید.در واقع بلک ماسک یا ماسک سیاه، همان ذغال فعال است.

این ماسک ها از زغال فعال تهیه می شوند . زغال فعال در پزشکی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و برای تصفیه هوا نیز کاربردهای زیادی دارد . اما این زغال فعال اکنون برای سفید کردن دندان ، سم زدایی از آب و مواد غذایی و همچنین برای افزایش زیبایی و بهبود وضعیت پوست نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

ماسک سیاه

آیا شما نیز از آن دسته افرادی هستید که پس از استفاده از بلک ماسک ها نتایج چندان مثبت روی پوست خود مشاهده نکرده اید؟

روش استفاده از ماسک سیاه

به منظور موثر بودن استفاده از همه ماسک های صورت، اعم از نوع و کارایی آن ها، لازم است ابتدا پوست صورت شما آماده سازی شود سپس از ماسک مورد نظر روی آن استفاده گردد.

آماده سازی پوست صورت پیش از استفاده از ماسک

1- شست و شوی صورت

پیش از استفاده از ماسک ها از تمیزی کامل صورت خود مطمئن شوید. با استفاده از آب گرم و شوینده صورت دلخواه خود آن را بشویید تا هرگونه آرایش، آلودگی و چربی از صورت شما پاک گردد. پس از آن از هیچ مرطوب کننده ای استفاده نکنید.

2- لایه برداری

استفاده از لایه بردار ها پیش از استفاده از ماسک های صورت می تواند روش بسیار موثری در بهبود عملکرد آن ها باشد. این عمل به حذف سلول های مرده و جذب بهتر ماسک روی پوست کمک می کند.
بدین منظور از یک اسکراب صورت استفاده کنید و یا می توانید با مخلوطی از مقدار کمی قهوه و شکر صورت خود را بشویید. در این حالت مخلوط را روی پوست تر خود بکشید تا به آرامی لایه برداری انجام شود و سپس آن را با آب گرم بشویید.

ماسک سیاه
ماسک سیاه

بازکردن منافذ صورت

بازدهی ماسک صورت شما می تواند با باز بودن منافذ پوست شما ارتباط مستقیمی داشته باشد. آسان ترین کار برای باز شدن منافذ صورت، گرفتن دوش آب داغ روی صورت است.
به عنوان جایگزین نیز می توانید یک لیف حمام را داخل آب داغ غوطه ور ساخته و آن را روی صورت خود قرار دهید تا زمانی که سرد شود. و سومین گزینه، قرار دادن صورت خود در معرض یک کاسه بخار آب داغ به مدت 1 الی 2 دقیقه است.
به منظور موثر بودن استفاده از همه ماسک های صورت، اعم از نوع و کارایی آن ها، لازم است ابتدا پوست صورت شما آماده سازی شود سپس از ماسک مورد نظر استفاده کنید. در پست پیشین مراحل آماده سازی پوست شرح داده شد و در این پست به ارائه استفاده صحیح از ماسک صورت می پردازیم :

استفاده صحیح از ماسک

می توانید با استفاده از یک قلم، ماسک را روی صورت خود بکشید. اگر از انگشتانتان به جای قلم مو استفاده می کنید از تمیزی آن ها اطمینان حاصل کنید. از کشیدن ماسک روی پوست اطراف چشم ها و لب خود اجتناب کنید اما روی گردن خود می توانید استفاده کنید.
زمان را تنظیم کرده و صبر کنید تا ماسک کاملا روی صورت خشک شود. زمان خشک شدن ماسک متناسب با ضخامت آن روی صورت، متفاوت می باشد. پس از مالیدن ماسک روی صورت، قرار دادن تکه های خیار و یا سیب زمینی رو چشمانتان تا خشک شدن ماسک، به ریلکس شدن چشمان و کاهش پف آن ها کمک می کند.

جدا کردن ماسک از صورت

پس از مدت زمان لازم و خشک شدن کامل ماسک، آن را از پوست خود جدا کنید و با آب گرم و یک لیف حمام به آرامی صورت خود را بشویید.

استفاده از تونر و مرطوب کننده

پس از جدا کردن ماسک از صورت، یک تکه پنبه را آغشته به تونر کنید و روی صورت و گردن خود بمالید. این عمل به جمع شدگی و بسته شدن منافذ پوست و بهبود عملکرد ماسک ها کمک می کند.
سپس به منظور رطوبت رسانی می توانید از رطوبت دهنده دلخواه خود و یا روغن برای ماساژ دادن صورت خود استفاده کنید.

معایب این ماسک سیاه چیست؟

خب مثل هر محصول زیبایی دیگری، این ماسک هم دارای معایبی هست:

1. ممکن است با استفاده طولانی مدت، به دلیل کشیدن شدن پوست هنگام جدا کردن ماسک از روی صورت، باعث شل شدن پوست شود.

2. همچنین ذغال فعال به دلیل جذب کامل روغن از پوست، می‌تواند سبب ایجاد خشکی در آن گردد.

3. این محصول همان طور که گفته شد، یک لایه بردار قوی است که می‌تواند در پوست‌های حساس یا حتی انواع دیگر، ایجاد حساسیت و تحریک کند.

نکات پایانی

1. حتما قبل از استفاده از ماسک سیاه، آن را روی بخشی از پوستتان تست کنید تا مطمئن شوید که برایتان ضرری ندارد و ایجاد آلرژی و حساسیت نمی‌کند.

2. بعد از استفاده از آن، حتما به صورتتان کرم مرطوب کننده بزنید.

3. استفاده طولانی مدت: ممنوع! بهتر است تعداد دفعات استفاده از این ماسک کم و فقط برای از بین بردن جوش‌های سرسیاه باشد و به یک محصول زیبایی روتین و دائمی تبدیل نشود.

4. اگر بعد از استفاده آثار حساسیت و تحریک پوستی در صورتتان دیدید، حتما مصرف آن را قطع کنید و از استفاده مجدد از این محصول خودداری نمایید.

برچسب ها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن