جشن عروسی

ازدواج بدون طلا و تشریفات – راهنمای کامل برگذاری مجلس عروسی ساده و زیبا

ازدواج بدون طلا و تشریفات

ازدواج بدون طلا و تشریفات

موج جدیدی برای ازدواج ساده

“#ازدواج بدون طلا” توییتی است كه مدتی در فضای مجازی توجه كاربران را به خود جلب نموده، اگرچه عده‌ای این مسأله را رواج مردسالاری می‌دانند و خواهان این بودند “#ازدواج -با –جهیزیه- كم” هم بولد شود؛ افرادی كه ازدواج بدون طلا را تنها راه ٩٦درصد جوانان می‌دانستند

در سال‌های گذشته دختران و پسران زیادی با مراسم مختصری راهی خانه بخت شدند با این باور كه هر شرایطی راهكار مناسب با خود را می‌طلبد و نباید تسلیم مشكلات شد، بلكه برای هریك باید راهكاری یافت. این نسل زینت زن را در طلا خلاصه نمی‌كند و مهریه را سوپاپی برای موفقیت و دوام ازدواج نمی‌بیند و شاید برای همین است كه میان قشر متوسط رو به بالا هم زوج‌هایی را می‌بینیم كه با داشتن تمكن مالی ترجیح می‌دهند هزینه‌ای گزاف برای مراسم‌های مختلف ازدواج نداشته باشند.

ازدواج بدون طلا و تشریفات

ازدواج بدون طلا و تشریفات

ارزان و به‌صرفه راهی خانه بخت شوید

ازدواج بدون طلا و تشریفات را چگونه برگزار کنیم ؟ اگر مشکلی با برچسب‌های دیگران ندارید و خوشبختی‌تان را هم در گروی میلیونی برگزارشدن این «یک شب» نمی‌دانید، چند راه اصلی کم‌کردن هزینه‌های جشن عروسی اینهاست.

اولین پرسشی كه می‌توانید از خودتان بپرسید این است؛ گرفتن جشن بله‌بُران و نامزدی یا حنابندان تاثیری بر خوشبختی‌ام دارد؟ البته كه نه. هیچ‌كدام از این جشن‌ها نه نشان‌دهنده ارزش شما هستند، نه زورشان به خوشبخت یا بدبخت‌كردن شما می‌رسد، پس بی‌خیال آنها شوید.

مطلب پیشنهادی :
تطبیق نوشیدنی و آبمیوه با جشن عروسی

حتما با این مسأله موافقید كه سادگی همیشه زیباتر بوده و همیشه مُد است. پس به این موضوع فكر كنید كه می‌شود حلقه ازدواج‌تان را ساده انتخاب كرد؛ حتی طلای دست‌دوم هم می‌تواند گزینه مناسبی باشد، چون اجرت ساخت از ارزش واقعی آن کم شده و ارزان‌تر می شود.

ازدواج بدون طلا و تشریفات

ازدواج بدون طلا و تشریفات

كارت دعوت می‌تواند نتیجه سلیقه خودتان باشد و درعین زیبایی حتما برای میهمانان هم جالب است كه عروس‌وداماد كارت‌ دعوت عروسی‌شان را خودشان طراحی كرده اند. نیازی نیست حتما كارت‌های دعوتتان را سفارش دهید. به میهمانانی كه در شهرهای دیگر زندگی می‌كنند یا ایمیل بزنید یا آنها را تلفنی برای جشن‌تان دعوت نمایید.

لباس سفیدبخت هم در نوع خود جذابیت زیادی دارد اما یادتان باشد فقط یك‌شب آن را می‌پوشید، پس آیا عاقلانه است كه هزینه بالایی را صرف آن كنید؟ به مزون‌ها سری بزنید و از لباس‌ عروسی‌های كرایه‌ای استفاده كنید تا لازم نباشد بخشی از كمدتان را هم به لباس عروسی‌ای كه فقط یك‌بار پوشیدید، اختصاص بدهید.

تاج عروس هم می‌تواند حلقه‌ای از گل‌های ساده باشد.

منوی غذای عروسی‌تان هم تاثیری در ازدواج شما ندارند. پس یك نوع غذا را انتخاب كنید با یك نوشیدنی متناسب با فصل.

ازدواج بدون طلا و تشریفات

ازدواج بدون طلا و تشریفات

چرا ماشین‌ عروس كرایه‌ای؟

همه میهمانان می‌دانند كه ماشین برای خودتان نیست، پس چه لزومی به هرینه‌كردن برای كرایه ماشین است. ماشین خودتان را با گل‌هایی كه از نمایشگاه گل‌وگیاه می‌خرید به سلیقه خودتان تزیین كنید، می‌توانید از بادكنك و روبان‌ هم استفاده كنید.

از دوستان صمیمی و اعضای خانواده خود برای ساقدوش‌شدن دعوت کنید و راهنمایی بخواهید. آنها اصولا خودشان پیشنهاد دوختن و هزینه لباسشان را می‌دهند.

مطلب پیشنهادی :
بازگشت به رابطه ی قبلی - آیا بازگشت به رابطه تمام شده منطقی است؟

برای صرفه‌جویی در هزینه شما می‌توانید گیفت یا یادبودهای عروسی را خودتان درست كنید.

وقتی آرایشگاه می‌روید، نیازی نیست بگویید عروس یا دامادید و مجبور شوید چندصدبرابر هزینه كنید. می‌توانید به‌عنوان جاری عروس وارد آرایشگاه شوید و سیندرلا بیرون بیایید.

اگر یک دوست باحال و پایه دارید، از او بخواهید از صبح با یک دوربین دیجیتال معمولی بیفتد دنبالتان و از حاشیه‌ها و پشت صحنه‌ها عکس و فیلم بگیرد. چندماه بعد از عروسی خواهید دید که ارزش این فیلم‌ها از عکس‌ها و فیلم‌های چندمیلیونی‌تان به‌مراتب بیشتر است!

منبع : مجله عروسی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *