جشن عروسی

عکاسی فرمالیته عروسی چیست؟ معرفی معایب و مزایای عکاسی فرمالیته عروسی

عکاسی فرمالیته عروسی چیست؟

عکاسی فرمالیته عروسی یا فرمالیته در عروسی نام مراسمی است که چند روز قبل از عروسی انجام می شود و مدتی است در کشورمان انجام می شود و این مراسم در تمام کشورها یک آئین مرسوم نیست. فرمالیته عروسی شامل عکاسی و تصویربرداری از آرایش و حاضر شدن عروس و داماد و … می شود که به صورت فرمالیته (تشریفاتی) صورت می گیرد.

عکاسی فرمالیته عروسی

عکاسی فرمالیته عروسی

معایب عکاسی فرمالیته عروسی

معایب فرمالیته این است که هزینه هایی به شما اضافه می شود مانند اینکه عروس باید یکبار دیگر به آرایشگاه برود و حتی داماد نیز ممکن است بخواهد در روز فرمالیته به آرایشگاه برود. اگر بخواهید فرمالیته داشته باشید، نیازمند برنامه ریزی دقیق تری برای بعضی از مسائل هستید. مانند آماده شدن لباس عروس تان در روز فرمالیته. همچنین ممکن است عروس و داماد بخواهند که زوجشان فقط یکبار در لباس عروسی او را ببیند که این امر کاملا شخصی و سلیقه ای است.

عکاسی فرمالیته عروسی

عکاسی فرمالیته عروسی

مزایای عکاسی فرمالیته عروسی

۱- اولین مزیت عکاسی فرمالیته عروسی در اختیار داشتن زمان بیشتر است که موضوع بسیار مهمی است. چون این برنامه چند روز قبل از مراسم عروسی شما برگزار می شود، باعث می شود شما زمان بیشتری در اختیار داشته باشید و این امر سبب از بین رفتن بسیاری از استرس ها و نگرانی های شما می شود. مسائلی اعم از دیر رسیدن به سالن عروسی تان، خوب نشدن عکس و فیلم ها به دلیل خستگی که هر کدام به تنهایی می توانند باعث تلخ شدن شیرین ترین روز زندگی تان شوند.

مطلب پیشنهادی :
نبایدهای قبل عروسی - نبایدهای قبل عروسی چیست ؟

بدون شک هیچ انسانی نمی تواند تحت این شرایط شادابی خود را در تمام طول روز حفظ کند و در نهایت منجر به خستگی مفرط یا تحریک پذیری عصبی می شود که علاوه بر تاثیر روحی تاثیر قابل توجهی بر روی پوست صورتتان می گذارد. مسلما هیچ عروسی نمی خواهد روز عروسی اش با این استرس ها خراب شود. از طرفی اگر فرمالیته داشته باشید، در روز عروسی تان نیز وقت کافی خواهید داشت و می توانید استراحت کافی داشته باشید. دیگر لازم نیست صبح زود به آرایشگاه بروید و تا آخر شب با انبوه استرس ها و همچنین فعالیت بدنی طاقت فرسا دست و پنجه نرم کنید.

۲- اگر عکسی داشته باشید که بخواهید در روز مراسم تان حاضر باشد (مانند عکس سر مجلسی، لیت و …) می توانید با فرصت و دقت بیشتری تصاویر مناسب را انتخاب کنید، همچنین ادیت و چاپ آن با کیفیت بالاتری صورت می گیرد.

۳- از دیگر مزایای عکاسی فرمالیته این است که می توانید عکاسی غروب داشته باشید. در هنر تصویر برداری غروب آفتاب به گولدن تایم (یا زمان طلایی) معروف است. این نامگذاری به این دلیل است که غروب آفتاب بهترین زمان برای تصویربرداری می باشد و در این زمان می توانید تصاویر شاهکاری را خلق کنید. اگر فرمالیته عروسی نداشته باشید این زمان را برای رسیدن به سالن از دست می دهید و تمام این زمان را در ترافیک خواهید بود.

عکاسی فرمالیته عروسی

عکاسی فرمالیته عروسی

۴- در فرمالیته عروسی می توانید عکاسی و فیلمبرداری در شب داشته باشید که زیبایی خاص خود را دارد.

مطلب پیشنهادی :
گل مناسب برای ماشین عروس - انتخاب انواع گل مناسب برای ماشین عروس

۵- شما می توانید همه چیز را درست قبل از عروسی تان تجربه کنید. به عنوان مثال می توانید پوشیدن لباس تان برای مدت طولانی را تجربه کنید تا مطمئن شوید در روز عروسی برایتان مشکلی ایجاد نمی کند.

۶- همیشه باید راهکاری را برای مواجه با حوادث پیش بینی نشده در نظر بگیرید. ممکن است در روز عروسی دست گلتان دیر حاضر شود، گل کاری ماشینتان وقت بیشتری بگیرد، آرایشتان بیشتر از حدانتظارتان طول بکشد، ترافیک سنگین بیش از حد انتظارتان باشد و یا هر اتفاقی بیافتد که انتظار آن را نداشته باشید. شما در روز فرمالیته زمان کافی دارید و هیچ کدام از این اتفاقات نمی تواند برایتان مشکل جدی ایجاد کند، اما اگر فرمالیته نداشته باشید مجبور می شوید یک یا چند بخش از برنامه هایتان را کنسل کنید که اصلا خوشایند نیست.

عکاسی فرمالیته عروسی

عکاسی فرمالیته عروسی

۷- فرمالیته عروسی در زمستان می تواند بسیار کمک تان بکند، زیرا در زمستان روزها کوتاه تر می شود و زمان مناسب برای تصویربرداری کمتر می شود و همچنین ساعت ها نیز یک ساعت به عقب کشیده می شوند و باعث می شود وقتتان بسیار محدود تر شود.

در پایان با یک جمع بندی کلی می توان گفت داشتن فرمالیته تاثیر بسیار مثبتی بر شیرین تر شدن روز عروسی و همچنین آینده زندگی مشترکتان می گذارد. زیرا این عکس و فیلم تنها یادگار شما از روز عروسی تان می باشد. که تماشای آن برای شما و یا حتی فرزندانتان بسیار لذت بخش خواهد بود. مسلما هر انسانی می خواهد این تنها یادگار، به بهترین شکل ممکن جمع آوری شود.

مطلب پیشنهادی :
بستن دکمه ی کت داماد - نحوه ی صحیح بستن دکمه ی کت داماد

منبع : مجله عروسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *